Korona Kielce celuje w napastnika Górali

Kamil Biliński
Kamil Biliński fot. PressFocus

Kamil Biliński to jeden z najskuteczniejszych piłkarzy zakończonego sezonu PKO Ekstraklasy. Nie dziwi zatem, że chętnych na pozyskanie napastnika Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ciekawe doniesienia w sprawie zawodnika podało Radio Kielce.

Korona z jasnym planem na nowy sezon

Kamil Biliński w trakcie ostatniej kampanii PKO Ekstraklasy wystąpił łącznie w 27 meczach, w których strzelił 11 goli. W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców uplasował się ostatecznie na szóstej pozycji. Niemniej był obok Jakuba Świerczka najskuteczniejszym polskim piłkarzem w rozgrywkach.

Radio Kielce podaje natomiast, że chętna na pozyskanie ofensywnego zawodnika jest Korona Kielce. Złocisto-krwiści co prawda nie zakończyli jeszcze trwającej kampanii. Niemniej baraże o udział w najwyższej klasie rozgrywkowej kielczanom nie grożą, podobnie jak spadek z ligi.

W związku z powyższym sternicy Korony są już myślami przy ewentualnych wzmocnieniach, które mają pomóc w wywalczeniu awansu do Ekstraklasy. Już wcześniej klub z Kielc ogłosił, że w nowej kampanii barwy tego zespołu reprezentować będzie Michał Koj. Z kolei najnowsze doniesienia sugerują, że do zespołu może dołączyć skuteczny napastnik.

Biliński w trakcie swojej kariery piłkarskiej bronił już barw między innymi Śląska Wrocław, czy Wisły Płock. Wcześniej występował też za granicą, między innymi w Żalgirisie Wilno, czy FC Dinamo. Obecna umowa piłkarza z Podbeskidziem obowiązuje do końca czerwca. Co prawda w kontrakcie zapisana jest opcja automatycznego przedłużenia umowy. Niemniej zawodnik sam może zdecydować o swojej przyszłości.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze