Kopacz i Zwoliński od lipca w Lechii

PGE Arena
PGE Arena fot. ASInfo

Bartosz Kopacz oraz Łukasz Zwoliński podpisali kontrakty z Lechią Gdańsk – poinformował klub z Trójmiasta na swojej oficjalnej stronie.

Czytaj dalej…

Obaj zawodnicy dołączą do ekipy znad Bałtyku z dniem 1 lipca 2020 roku. Zawarte umowy będą obowiązywać do końca czerwca 2023 roku.

Kopacz ma 27 lat i występuje na pozycji środkowego obrońcy. Jest wychowankiem MOSiR-u Jastrzębie i to właśnie na Śląsku stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Ma za sobą występy m.in. w Zawiszy Bydgoszcz czy Górniku Zabrze. Od 2017 roku reprezentuje barwy Zagłębia Lubin, gdzie w bieżącym sezonie PKO Ekstraklasy zanotował dwadzieścia występów, w których udało mu się strzelić jednego gola.

Zwoliński to z kolei 26-letni wychowanek Pogoni Szczecin, który ostatnio występował w lidze chorwackiej w barwach HNK Gorica. Dla mierzącego 184 cm napastnika szczególnie udany był pierwszy sezon w Chorwacji, kiedy to strzelił czternaście goli w 33 meczach. W obecnych rozgrywkach zdobył cztery bramki w 16 rozegranych spotkaniach. Przejście do Lechii jest dla niego powrotem do PKO Ekstraklasy po blisko dwóch latach przerwy.

Komentarze