Konoplanka podpisał nowy kontrakt z Cracovią

Jewhen Konoplanka
Jewhen Konoplanka Pressfocus

Jewhen Konoplanka będzie reprezentował Cracovię w sezonie 2022/2023. Ukrainiec chce być częścią ambitnych planów krakowskiego klubu.

  • W przyszłym sezonie Cracovia chce być w czołówce Ekstraklasy
  • Pomóc w tym ma Jewhen Konoplanka
  • Ukrainiec przedłużył wygasający w czerwcu kontrakt

Nowy kontrakt i chęć przebicia się do czołówki

W zimowym oknie transferowym Jewhen Konoplanka zdecydował się na zaskakujący krok. Były piłkarz Sevilli, czy Schalke podpisał kontrakt z ekstraklasowym klubem. Nie związał się jednak z Lechem, czy Legią, a Cracovią. Była to półroczna umowa.

Sezon 2021/2022 Cracovia zakończy w sobotę przeciwko Legii. Dla Konoplanki będzie to ostatnia w tym sezonie szansa na strzelenie gola lub zaliczenie asyst. Ukrainiec nie ma bowiem liczb. Dotychczas rozegrał dziewięć spotkań. Mimo tego klub wierzy w swojego zawodnika na tyle mocno, że zaoferował mu umowę do 30 czerwca 2023 roku. Poprzednia wygasała za nieco ponad miesiąc.

Jestem naprawdę szczęśliwy, że tutaj zostaję. Mam nadzieję, że kolejny sezon będzie znacznie lepszy od obecnego, ponieważ jesteśmy w środku tabeli. Rozmawialiśmy z trenerami i teraz naszym celem jest bycie w czołowej piątce lub nawet trójce w Polsce – powiedział Konoplanka w rozmowie z klubową telewizją.

Będziemy grać agresywniej, niż w obecnym sezonie, chociaż ten nie był taki zły. Bez kibiców nie można grać, ponieważ gramy dla nich. Bez nich gra nie ma sensu. Czekamy na kolejny sezon i naszych sympatyków. Do boju! – rzekł piłkarz Cracovii.

Czytaj także: Jagiellonia potwierdziła roszady kadrowe w zespole

Komentarze