Konoplanka oficjalnie w Cracovii

Jewhen Konoplanka
Jewhen Konoplanka fot. PressFocus

Jewhen Konoplanka został oficjalnie nowym zawodnikiem Cracovii. Ukrainiec związał się z klubem z Krakowa umową do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

• Zgodnie z medialnymi informacjami Jewhen Konoplanka został nowym zawodnikiem Cracovii
  • 32-letni piłkarz związał się z klubem PKO Ekstraklasy półroczną umową z opcją przedłużenia
  • 86-krotny reprezentant Ukrainy wzmocnił siłę ofensywną Pasów

Konoplanka nowym zawodnikiem Cracovii

Jewhen Konoplanka został kolejnym zawodnikiem z bogatym piłkarskim CV po Lukasie Podolskim w PKO Ekstraklasie. 32-latek dołączył do drużyny Jacka Zielińskiego na zasadzie wolnego transferu.

Konoplanka w trakcie swojej kariery wygrał między innymi Ligę Europy z Sevillą. Później natomiast zdecydował się na powrót do Ukrainy, gdzie zasilił szeregi Szachtara Donieck. Wcześniej występował natomiast w FC Schalke 04. W tym sezonie piłkarz zaliczył tylko dwa występy w ekipie z Doniecka, spędzając na boisku zaledwie 47 minut.

Nowy nabytek Pasów będzie rywalizował o miejsce w składzie na prawym lub lewym skrzydle. Rywalem do gry w wyjściowym składzie Pasów dla Konoplanki może być na przykład Sergiu Hanca.

Ukraiński skrzydłowy ma na swoim koncie 86 spotkań w reprezentacji Ukrainy, w których strzelił 21 goli. Debiut w drużynie narodowej zaliczył w 2010 roku.

Cracovia plasuje się obecnie na dziewiątym miejscu w tabeli. W pierwszym meczu rundy wiosennej krakowski team zremisował w roli gospodarza z Lechem Poznań 3:3, mimo że przegrywał od 67 minuty 1:3.