Legia wciąż bez przełamania, Lech pozostał na fotelu lidera

Mikael Ishak
Mikael Ishak Pressfocus

Na niedzielę zaplanowano trzy spotkania jedenastej kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszej konfrontacji Wisła Płock skromnie wygrała z Pogonią Szczecin 1:0. Portowcy zostali pokonani po raz pierwszy w lidze od 15 sierpnia 2021 roku. W drugim spotkaniu Cracovia wygrała z Wartą 2:0. Poznaniacy zanotowali czwartą kolejną porażkę. Natomiast na koniec dnia zobaczyliśmy starcie Legia – Lech. Kolejorz pokonał Wojskowych 1:0, dzięki czemu pozostał na fotelu lidera.

Warchoł bohaterem Nafciarzy

Wisła Płock do przerwy remisowała na swoim terenie z Pogonią Szczecin 0:0. Brakowało dogodnych sytuacji i pozostawało mieć tylko nadzieję, że obraz gry zmieni się po przerwie… Gospodarze wyszli na prowadzenie po trafieniu Damiana Warchoła. Okazało się, że był to gol na wagę trzech oczek.

Pasy są niepokonane już od sierpnia

Cracovia była faworytem starcia z Wartą Poznań. Podopieczni Michała Probierza do przerwy nie potrafili jednak pokonać dobrze dysponowanego Adriana Lisa. W drugiej odsłonie gola na 1:0 dla Pasów zdobył Michał Rakoczy. Rezultat potyczki ustalił zaś Jakub Myszor. Krakowianie nie zaznali ani jednej ligowej porażki w PKO Ekstraklasie od 14 sierpnia 2021 roku.

Lech zwyciężył w polskim klasyku

Spotkanie w Warszawie dostarczyło nam wiele emocji. Legia grała dobry futbol, ale z lepszej skuteczności zasłynął Lech. Kolejorz objął prowadzenie w drugiej połowie i utrzymał je do ostatnich sekund rywalizacji na Łazienkowskiej. Przy takim obrocie spraw, gospodarze zanotowali już szóstą porażkę na podwórku ligowym, z kolei poznaniacy wrócili na pozycję lidera.