Koniec serii Zagłębia, Nafciarze z trzema punktami

Zagłębie Lubin - Wisła Płock
Zagłębie Lubin - Wisła Płock Pressfocus

Zagłębie Lubin przegrało z Wisłą Płock 0:2 (0:2) w meczu 15. kolejki Ekstraklasy. Gospodarze byli stawiani w roli faworyta tego meczu, ale czerwona kartka Dominika Jończego zdecydowanie utrudniła ich sytuację, dlatego to Nafciarze zdobyli komplet punktów. Dla Zagłębia jest to pierwsza domowa porażka w tym sezonie.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana. Początek meczu wskazywał na to, że trudno będzie któremukolwiek z zespołu zyskać przewagę. Sytuacja diametralnie zmieniła się w 23. minucie. Bardzo dobrą okazję miał wtedy w polu karnym jeden z zawodników Wisły Płock. Spóźniony Dominik Jończy ratował się faulem, a sędzia bez wahania wyrzucił defensora z boiska.

Nie był to koniec kłopotów Zagłębia Lubin. Oprócz tego, że grali w dziesięciu, to sędzia przyznał jeszcze rzut karny Wiśle Płock. Do futbolówki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Mateusz Szwoch. Polski pomocnik pewnym uderzeniem pokonał bramkarza i otworzył wynik meczu, zdobywając swoją trzecią bramkę w tym sezonie w Ekstraklasie.

Goście postanowili chwilę później dobić zdezorientowanych gospodarzy. W 30. minucie Nafciarze założyli bardzo wysoki pressing i odzyskali piłkę na skrzydle, tuż przed polem karnym rywala. Futbolówka dostała się pod nogi Szwocha, który momentalnie zagrał do Dawida Kocyły. Nastolatek założył siatkę jednemu z obrońców i uwolnił się od krycia. W sytuacji oko w oko z bramkarzem oddał potężny strzał w kierunku dalszego słupka, podwyższając tym samym prowadzenie.

Tempo meczu zdecydowanie spadło w drugiej połowie. Zdecydowanie zawodziła skuteczność Zagłębia Lubin jak i Wisły Płock, dlatego w tej odsłonie spotkania został oddany tylko jeden celny strzał. Było to za mało, aby zmienić rezultat rywalizacji. W związku z tym końcowy wynik to 0:2.

Wisła Płock dzięki kompletowi zbliżyła się do górnej połowy tabeli i zrównała się punktami z Lechią Gdańsk, która na ten moment miałaby awans do grupy mistrzowskiej. Dla Nafciarzy jest to druga wygrana w Ekstraklasie z rzędu po tym, jak przełamali serię pięciu meczów bez zwycięstwa. Natomiast dla Zagłębia jest to pierwsza przegrana u siebie w tym sezonie.