Koniec niepewności w Warszawie. Legia ogłosiła nowego trenera

Kosta Runjaic
Kosta Runjaic Pressfocus

Kosta Runjaic zostaje w Ekstraklasie. Nowy klub byłego trenera Pogoni to Legia Warszawa, która zatrudniła go na dwa lata.

  • W najbliższych rozgrywkach Kosta Runjaic poprowadzi Legię Warszawa
  • Były szkoleniowiec Pogoni związał się ze stołecznym klubem dwuletnią umową
  • Decyzję o zatrudnieniu tego trenera wytłumaczył dyrektor sportowy Legii

Legia stawia na sprowadzone nazwisko

Sezon 2021/2022 był jednym z najgorszych w historii występów Legii na poziomie Ekstraklasy. Warszawianie zajęli dopiero dziesiąte miejsce i nie zagrają w europejskich pucharach. Kosta Runjaic będzie mógł zatem więcej czasu na zażegnanie kryzysu formy w zespole. To właśnie były opiekun Pogoni został opiekun Legii, która zatrudniła go do sezonu 2023/2024. Głos w tej sprawie zabrał dyrektor sportowy Legii.

Wybór nowego trenera to jedno z najważniejszych zadań, jakie miałem do zrealizowania w pierwszych miesiącach pracy w roli dyrektora sportowego Legii Warszawa. Decyzja o zatrudnieniu Kosty Runjaicia była odpowiednio analizowana i poprzedzona uważną analizą kandydatów, opartą na moich kryteriach – powiedział Jacek Zieliński.

Poznaliśmy jego warsztat trenerski, metodologię pracy i wymagania wobec zawodników, ale też jego plan na rozwój drużyny. Decyzja miała więc charakter racjonalny, a nie emocjonalny. Wraz z działem sportu stworzymy mu jak najlepsze warunki do przygotowania zespołu – uzupełnił dyrektor warszawskiej drużyny.

Teraz wraz z trenerem oraz całym działem sportowym dołożymy wszelkich starań, aby wyprowadzić drużynę z kryzysu, który nas dosięgnął. Życzę Koście wielu sukcesów przy Łazienkowskiej – przyznał Jacek Zieliński.

Czytaj także: Ekstraklasa: Ivi Lopez królem strzelców. Gorzkie pożegnanie Białej Gwiazdy – podsumowanie 34. kolejki

Komentarze