Koniec czarnej serii Śląska, Podbeskidzie praktycznie na samym dnie

Robert Pich
Robert Pich fot. PressFocus

Podbeskidzie Bielsko-Biała w meczu PKO BP Ekstraklasy przegrało ze Śląskiem Wrocław 0:2 (0:1). Tym samym podopieczni Vitezslava Lavicki przerwali serię czterech kolejnych wyjazdowych przegranych. Wcześniej wrocławianie triumfowali w Krakowie z Wisłą… 29 sierpnia. Dla gospodarzy to już szósta przegrana w tym sezonie. Obecnie Górale są lepsi w ligowej tabeli tylko od Piasta Gliwice. Może się to zmienić po jutrzejszej potyczce graczy Waldemara Fornalika z Legią Warszawa.

Piłkarze Śląska Wrocław błyskawicznie objęli prowadzenie. Już w czwartej minucie Erik Exposito przeprowadził akcję lewą stroną boiska i zagrał w pole karne Górali. Futbolówka trafiła do Roberta Picha, który strzałem z pierwszej piłki pokonał Michala Peskovicia.

Siedem minut później gospodarze mogli wyrównać. Najpierw okazję miał Łukasz Sierpina, ale na wysokości zadania stanął Matus Putnocky, który zdołał odbić piłkę. Dobijać próbował Maksymilian Sitek, lecz jego próba nie była udana. W 17. minucie golkiper Śląska Wrocław poradził sobie z uderzeniem Michała Rzuchowskiego.

Kilkadziesiąt sekund potem wrocławianie po raz kolejny znaleźli się w opałach. Blisko wyrównania był Sierpina, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce. W 26. minucie uderzał Rzuchowski, lecz zabrakło mu nieco precyzji.

Trzy minuty po zmianie stron próbował Pich, ale bramkarz beniaminka był na posterunku. W odpowiedzi na uderzenie zdecydował się Karol Danielak. Skutecznie interweniował jednak Putnocky i cały czas mieliśmy 1:0 dla przyjezdnych.

Ten stan rzeczy uległ zmianie w 66. minucie. Podopieczni Vitezslava Lavicki objęli wówczas prowadzenie dwoma golami. Na listę strzelców wpisał się zaś Marcel Zylla, który bez zastanowienia uderzył z pierwszej piłki po kiepskiej interwencji Kacpra Gacha. Defensor Górali niedbale wybił futbolówkę, a gracz gości skorzystał z tej sytuacji.

Finalnie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie. Gospodarze są na przedostatniej pozycji (dziewięć oczek). Wrocławianie zajmują czwarte miejsce (17 punktów).