Kolejorz remisuje z Piastem

Felix Jorge
Felix Jorge fot. Irek Dorożański / Piast-gliwice.eu

Wynikiem jeden do jednego zakończyło się ostatnie sobotnie spotkanie w Ekstraklasie pomiędzy Piastem Gliwice a Lechem Poznań. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, ale kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego wyrównała ekipa Kolejorza.

Pierwszy gol w tym spotkaniu padł już po niespełna sześciu minutach gry. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Jorge Felix, który strzałem głową pokonał bramkarza z Poznania.

Kolejorz mógł bardzo szybko wyrównać straty. Kilka chwil później swoją szansę miał bowiem Djordje Crnomarković, ale piłkarz gości trafił tylko w słupek. W 19. minucie na listę strzelców próbował z kolei wpisać się Jóźwiak, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców Piasta.

W 56. minucie powinno być z kolei 2:0 dla Gliwiczan. Patryk Sokołowski zmarnował jednak doskonałą sytuację i z najbliżej możliwej odległości strzelił w bramkarza Kolejorza.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem jeden do jednego. Gola wyrównującego zdobył Paweł Tomczyk, który tym samym zapewnił punkt dla Lecha Poznań. Warto wspomnieć, że gospodarze kończyli spotkanie w dziesięciu, gdyż kilka chwil wcześniej z boiska wyleciał Tomas Huk.

Piast Gliwice – Lech Poznań 1:1 (1:0)