Kolejny obcokrajowiec w Warszawie. Legia z nowym graczem

Robert Pich
Robert Pich Pressfocus

Legia działa na rynku transferowym. Z warszawskim klubem tym razem związał się Robert Pich, który dołączył do drużyny jako wolny gracz.

  • Robert Pich postanowił przejść do Legii
  • Warszawianie podpisali ze Słowakiem dwuletnią umowę
  • Jego sprowadzenie skomentował dyrektor sportowy Legii

Doświadczony ligowiec zamienił Wrocław na Warszawę

Legia w sezonie 2022/2023 chce zająć znacznie wyższe miejsce, niż na koniec poprzedniej kampanii (dziesiąte). Warszawianie działają zatem na rynku transferowym. Klub wykupił Maika Nawrockiego oraz sprowadził Dominika Hładuna. Ekipę Kosty Runjaicia wzmocnili też Słoweniec Blaz Kramer i Słowak Robert Pich, który w ostatnich latach grał dla Śląska Wrocław. 33-latek dołączył do Legii na zasadzie wolnego transferu. Piłkarz podpisał dwuletnią umowę. O zawodniku opowiedział dyrektor sportowy warszawskiej drużyny.

Robert Pich to piłkarz bardzo dobry technicznie. Na wysokim poziomie utrzymują się również jego statystyki kinematyczne – jest szybki, zwrotny, może dużo biegać, ale też ciężko pracować, a charakter i ambicja są dla nas bardzo istotne – powiedział Jacek Zieliński.

W naszej Ekstraklasie Robert grał regularnie przez ostatnich kilka lat, jego średnia to około 2000 minut na sezon. To są bardzo dobre wyniki. Statystyki w klasyfikacji kanadyjskiej zawsze notował w granicach dziesięciu. Jest więc szansa, że u nas będą jeszcze większe – kontynuował Zieliński.

Może grać na pozycjach numer „8” i „10”, jako ofensywny zawodnik, który przyśpiesza ataki. Znakomicie czuje się między liniami i formacjami przeciwnika i lubi zdobywać przestrzeń nie tylko podaniem, ale również z piłką przy nodze – dodał dyrektor sportowy Legii.

Czytaj także: Nowy trener w Poznaniu. ”Z optymizmem patrzę w przyszłość”

Komentarze