Artur Sobiech
Artur Sobiech fot. Wojciech Figurski / 058sport.pl

Kolejne zwycięstwo lidera z Gdańska

Sobotnie zmagania w 29. kolejce LOTTO Ekstraklasy zakończyły się w Gdańsku, gdzie liderująca Lechia pokonała skromnie przed własną publicznością Lech Poznań 1:0. Decydującego gola lechiści zdobyli już w dziesiątej minucie gry, kiedy to do siatki piłkę skierował Sobiech.

Na cztery zmiany po zremisowanych derbach Trójmiasta zdecydował się opiekun gdańszczan, Piotr Stokowiec – miejsca Nunesa, Łukasika, Michalaka i Paixao zajęli Fila, Lipski, Sobiech i Mak. Lech zagrał za to w identycznym zestawieniu, jak w starciu z Pogonią Szczecin.

Dziesięciu minut potrzebowali gospodarze, by objąć prowadzenie – świetną asystą popisał się Augustyn, który przewrotką zagrał wprost na głowę Sobiecha, a ten z kilku metrów pokonał Buricia. Chwilę później mogło być już nawet 2:0 – oko w oko z bramkarzem Lecha stanął Mak, który ostemplował jednak tylko słupek.

Siedem minut po przerwie, bardzo bliski pięknej bramki był Haraslin, który po krótkim rozegraniu rzutu wolnego, trafił w poprzeczkę bramki poznaniaków. W doliczonym czasie gry, pierwsze celne uderzenie oddali lechici, ale próbę Wasilewskiego wybronił Kuciak.

Kiedy następne mecze?

Lechia Gdańsk odniosła tym samym 17 zwycięstwo w trwającym sezonie LOTTO Ekstraklasy i odskoczyła Legii (na ten moment) na sześć punktów. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, gdańszczanie zmierzą się z Cracovią, natomiast Lech powalczy z Jagiellonią o zachowanie miejsca w górnej połówce tabeli.

Lechia Gdańsk – Lech Poznań 1:0 (1:0)

1:0 Sobiech 10′

Augustyn, Haraslin, Lipski – Rogne

Lechia: Kuciak – Mladenović, Augustyn, Nalepa, Fila – Lipski, Kubicki, Makowski – Haraslin (75′ Paixao), Sobiech (90′ Arak), Mak (59′ Michalak)

Lech: Burić – Kostevych, Vujadinović, Rogne, Gumny – Jóźwiak (79′ Wasielewski), Trałka, Tiba, Klupś (64′ Makuszewski) – Gytkjaer, Jevtić (71′ Marchwiński)