Kolejne wzmocnienie Górnika. Tym razem napastnik z Austrii

PKO Ekstraklasa
PKO Ekstraklasa fot. Artur Kraszewski / LksLodz.pl

Alex Sobczyk jest kolejnym zawodnikiem, który w poniedziałek wzmocnił szeregi Górnika Zabrze. 23-letni Austriak, który ma polskie pochodzenie, podpisał z klubem PKO Ekstraklasy trzyletnią umowę, z opcją jej przedłużenia.

Czytaj dalej…

Sobczyk, który w Austrii reprezentował barwy takich klubów jak Rapid Wiedeń, FC Liefering, SKN St. Polten, Wiener Neustadt i Florirsdorfer AC, ostatni sezon spędził w słowackim Spartaku Trnava. W barwach tego klubu rozegrał 33 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 12 bramek i notując 3 asysty.

Wcześniej Górnik poinformował o finalizacji transferu Bartosza Nowaka, który dołączył do zespołu na zasadzie definitywnego transferu ze Stali Mielec.

– Transfer Alexa Sobczyka może być z kolei pewną niespodzianką, albowiem nie jest on jeszcze szerzej znany na polskim rynku. Mamy jednak nadzieję, że pokaże się z dobrej strony. Urodził się co prawda w Austrii, ale świetnie mówi po polsku. Dla nas jest bardzo ważne, że bardzo chciał – podobnie jak Bartosz – grać w Górniku. Alex jest bardzo walecznym piłkarzem, zostawia na boisku serce. Interesował się tym, jak gra Górnik, jaka jest w Zabrzu atmosfera i jakie są oczekiwania. Przychodzą do nas piłkarze świadomi tego do jakiego klubu trafiają i jakie są wobec nich oczekiwania. To dla nas bardzo ważne – powiedział prezes Górnika Zabrze Dariusz Czernik, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Komentarze