Kluczowi piłkarze Legii czekają na lukratywne oferty

Josue
Josue fot. PressFocus

Legia Warszawa wciąż nie wie, jak przyszłość czeka Filipa Mladenovicia oraz Josue. Umowy obu zawodników wygasają wraz z końcem sezonu. Jeśli nie otrzymają lukratywnych ofert, zostaną w stolicy Polski na dłużej – informuje Paweł Gołaszewski.

  • Po sezonie wygasają umowy kilku ważnych zawodników Legii Warszawa
  • Stołeczna ekipa wierzy, że uda się zatrzymać każdego z nich
  • Filip Mladenović i Josue czekają na duże oferty

Gdzie wylądują gwiazdy Legii?

Po nieudanym poprzednim sezonie Legia Warszawa wróciła na właściwe tory i konsekwentnie poprawia się pod wodzą Kosty Runjaicia. Rundę jesienną zakończyła na drugim miejscu w tabeli, lecz szanse na mistrzostwo Polski są już niewielkie. Raków Częstochowa wydaje się w tym sezonie bezkonkurencyjny, a przerwę zimową spędza z dziewięciopunktową przewagą nad wiceliderem Ekstraklasy.

Celem stołecznego zespołu na ten sezon jest więc zagwarantowanie sobie udziału w kolejnej edycji europejskich pucharów. Najważniejsze rozegra się jednak w gabinetach, gdzie trwają rozmowy w sprawie przyszłości kluczowych zawodników. Po sezonie wygasają kontrakty Artura Jędrzejczyka, Bartosza Kapustki, Filipa Mladenovicia czy Josue.

O ile w przypadku pierwszej dwójki kibice Legii mogą spodziewać się pozytywnych informacji, o tyle kwestia zatrzymania Serba i Portugalczyka budzi olbrzymią niepewność. Obaj mają za sobą świetną rundę, a z uwagi na ich wiek mogą chcieć wykorzystać swój moment i załapać się na jeszcze jeden ogromny kontrakt.

Paweł Gołaszewski informuje, że obaj dają sobie czas na podjęcie decyzji i czekają na lukratywne oferty ze Wschodu. Jeśli takowe się nie pojawią, wówczas Mladenović i Josue pozostaną w Warszawie na dłużej.

Zobacz również: Zagłębie rozważa pozyskanie piłkarza z doświadczeniem w La Liga

Komentarze