Klemenz na dłużej w Wiśle

Lukas Klemenz
Lukas Klemenz fot. Karol Cichoń / WislaKrakow.com

Lukas Klemenz jest kolejnym zawodnikiem, który w nadchodzącym sezonie nadal będzie reprezentował Wisłę Kraków. Biała Gwiazda oficjalnie poinformowała o przedłużeniu umowy z 24-letnim obrońcą.

Czytaj dalej…

Dotychczasowy kontrakt środkowego defensora obowiązywał do końca ostatniego sezonu. Znajdowała się w niej jednak opcja pozwalające Wiśle na przedłużenie go o kolejnych 12 miesięcy. Władze krakowskiego klubu się na to zdecydowały i Klemenz pozostanie jego piłkarzem przynajmniej do końca sezonu 2020/21.

Urodzony w Niemczech zawodnik, do Wisły dołączył w styczniu 2019 roku, na zasadzie wolnego transferu z Jagiellonii Białystok. Bardzo szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie i podczas swojego dotychczasowego pobytu w Wiśle regularnie występował w zespołach prowadzonych przez Macieja Stolarczyka i Artura Skowronka.

Od dołączenia do Wisły, rozegrał w jej barwach 43 spotkania w PKO Ekstraklasie, w tym 33 w ostatnim sezonie. Na swoim koncie ma również jedno trafienie.

Zmiany kadrowe w Wiśle

Na podobny krok Wisła Kraków zdecydowała się wcześniej w przypadku Rafała Boguskiego i trzech młodych zawodników: Daniela Hoyo-Kowalskiego, Kamila Brody i Dawida Szota. Wszyscy, podobnie jak Klemenz, pozostaną do dyspozycji trenera Artura Skowronka w nadchodzącym sezonie. Wkrótce spodziewane są również komunikaty w sprawie podpisania nowych umów z Michałem Makiem i Jakubem Błaszczykowskim.

W sezonie 2020/21 w barwach Wisły nie zobaczymy natomiast siedmiu innych zawodników. Z klubem pożegnali się Paweł Brożek, Marcin Wasilewski, Kamil Wojtkowski, Krzysztof Drzazga, Mateusz Hołownia, Lubomir Tupta i Kais-Al Ani.

Wisła w tym tygodniu poinformowała również o sfinalizowaniu transferu czarnogórskiego napastnika Fatosa Beqiraja, który rozpoczął już z drużyną przygotowania do nowego sezonu.

Komentarze