Były trener wraca do Wisły Kraków w nowej roli

Kiko Ramirez
Kiko Ramirez fot. PressFocus

Wisła Kraków poinformowała o nawiązaniu ponownej współpracy z Kiko Ramirezem. Były trener będzie od teraz pełnił rolę dyrektora sportowego. Jego kontrakt obowiązuje do połowy 2023 roku.

  • Kiko Ramirez wrócił do Wisły Kraków
  • Hiszpan objął funkcję dyrektora sportowego
  • Jego kontrakt obowiązuje do końca sezonu

Głośny powrót do Krakowa

O Wiśle Kraków w ostatnim czasie zrobiło się bardzo głośno. Ze stanowiska prezesa zrezygnował Władysław Nowak, którego tymczasowo zastąpił Jarosław Królewski. Biznesmen lada moment może zostać również większościowym właścicielem klubu, bowiem swoje udziały zamierza oddać Tomasz Jażdżyński.

W Wiśle doszło do poważnych zmian również w pionie sportowym. Po zwolnieniu Jerzego Brzęczka brakowało w Krakowie człowieka, który będzie odpowiadał za transfery i kształt zespołu. W poniedziałek klub poinformował o nawiązaniu ponownej współpracy z Kiko Ramirezem, który został nowym dyrektorem sportowym. Jego kontrakt będzie obowiązywał do końca tego sezonu.

Cieszę się, że po zaawansowanych rozmowach udało się nam dojść do porozumienia z Kiko Ramírezem. To osoba, która zna polski rynek piłkarski i mamy nadzieję, że swoją pracą odpowie na aktualne potrzeby Wisły Kraków, co zresztą udowodnił już w przeszłości, gdy pod Wawel trafiali jakościowi zawodnicy. Przed nami pracowita zima, musimy być precyzyjni w swoich sportowych wyborach. Umowa została zawarta do końca sezonu i po jego zakończeniu wspólnie podejmiemy decyzję dotyczące dalszej współpracy – zapowiada Królewski.

Hiszpan w przeszłości pracował w Wiśle Kraków jako szkoleniowiec. To za jego czasów do klubu trafiło wielu zawodników z Półwyspu Iberyjskiego. Po opuszczeniu Ekstraklasy Ramirez pomagał także innym polskim zespołom w sprowadzaniu piłkarzy z jego rodzimych stron. W Krakowie mają nadzieję, że 52-latek wykorzysta znajomość niższych lig hiszpańskich.

Zobacz również: Wyjaśniła się przyszłość Frantiska Placha

Komentarze