Kiedy kibice wrócą na stadiony? Jest stanowisko rządu

Wszyscy zdają sobie pytanie kiedy kibice wrócą na trybuny podczas meczów Ekstraklasy i niższych klas rozgrywek. – W tej chwili jeszcze nie jest to możliwe, natomiast nie wykluczam, że niedługo takie decyzje zapadną – powiedział w rozmowie z Polsatem News rzecznik rządu Piotr Müller.

Trwająca pandemia koronawirusa powoduje, że mecze w naszym kraju rozgrywane są przy pustych trybunach. Finansowo tracą na to kluby, które chciałyby jak najszybciej wpuścić swoich fanów.

W czasie wizyty w studiu Polsatu News zapytano tę kwestię rzecznika polskiego rządu. – Wsłuchujemy się w te głosy pojawiające się w związku z rozgrywkami piłkarskimi i jak sytuacja na to pozwoli, to będziemy tu też powoli podejmować decyzje pozwalające określanej liczbie osób pojawić się na stadionach – mówił Piotr Müller.

Rząd wyjaśnia swoje obawy

Rzecznik rządu zwracał uwagę, że największe obawy w przypadku otwarcia stadionów dotyczą tłoczenia się kibiców na korytarzach i przy wejściach. – Tu jest kwestia nie tylko samego już stadionu, jak jesteśmy na trybunach, ale korytarzy i miejsc, które prowadzą na trybuny – mówił.

Obecny sezon Ekstraklasy zakończy się 16 maja tego roku. Kluby liczą na to, że jeszcze przed finałowymi meczami rząd da im zielone światło do wpuszczenia choć części kibiców.

Komentarze