Niewypał transferowy odszedł z Legii Warszawa

Lirim Kastrati
Lirim Kastrati fot. PressFocus

Lirim Kastrati nie będzie dłużej reprezentował barw Legii Warszawa. Na zasadach transferu definitywnego 23-letni skrzydłowy przeniósł się do węgierskiego MOL Fehervar.

  • Lirim Kastrati dołączył do Legii latem 2021 roku
  • Reprezentant Kosowa rozegrał w jej barwach łącznie 24 spotkania i strzelił dwie bramki
  • Na zasadach transferu definitywnego przeniósł się do MOL Fehervar, gdzie podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku

Legia rozstaje się z transferowym niewypałem

Lirim Kastrati witany był w Legii Warszawa jako potencjalna gwiazda zespołu i całej Ekstraklasy. Wydana na niego kwota grubo ponad miliona euro miała szybko się zwrócić, na co wskazywały jego solidne występy w dużo silniejszym Dinamie Zagrzeb.

Przygoda ze stołecznym klubem rozpoczęła się dla niego bardzo obiecująco, ale z czasem tę transakcję można było śmiało określać mianem kompletnie nietrafionej. Za czasów Aleksandara Vukovicia stracił miejsce w wyjściowej jedenastce i najczęściej pojawiał się na boisku z ławki rezerwowych.

Po objęciu zespołu przez trenera Kostę Runjaicia, jego sytuacja kompletnie się nie zmieniła. W obecnym sezonie na murawie przebywał łącznie przez zaledwie 13 minut. W ostatnich tygodniach regularnie znajdował się poza kadrą meczową.

Jego temat przewijał się w kontekście wypożyczenia do innego klubu, choć ostatecznie doszło do kompletnego rozstania. Na zasadach transferu definitywnego Kastrati przeniósł się do węgierskiego MOL Fehervar, gdzie podpisał kontrakt do 30 czerwca 2025 roku.

Kastrati zaliczył dla ekipy ze stolicy Polski łącznie 24 występy, z czego dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. To zdecydowanie za mało, biorąc pod uwagę oczekiwania oraz kwotę, za jaką przybył do Ekstraklasy.

Zobacz również: Piłkarz Cracovii nie spuszcza głowy w dół. “Wrócimy silniejsi”

Komentarze