Kapitan Rakowa pełen wiary w drużynę. “Możemy dokonać wielkich rzeczy”

Adrian Niewulis
Adrian Niewulis fot. PressFocus

Raków Częstochowa to bez wątpienia największa rewelacja trwającego sezonu w polskiej ekstraklasy. Podopieczni Marka Paszuna plasują się aktualnie na drugiej pozycji w ligowej tabeli, tracąc zaledwie oczko do liderującej Legii Warszawa. Tymczasem kapitan ekipy z Jasnej Góry wierzy, że Raków może osiągnąć sukces w trakcie kampanii 2020/2021.

Raków Częstochowa legitymuje się aktualnie bilansem 28 punktów. Wpływ na taki stan rzeczy ma osiem zwycięstw i cztery remisy w wykonaniu teamu Papszuna. Jak na razie częstochowianie zaliczyli tylko dwie porażki.

– Chcemy te doświadczenia z pierwszego sezonu wykorzystać. Widać, że wyciągnęliśmy wnioski i choćby w takim meczu z Lechem potrafiliśmy zdobyć punkt mimo tego, że z 2:0 zrobiło się 2:3. W poprzedniej kampanii było wiele spotkań, kiedy traciliśmy punkty, których nie powinniśmy oddać – mówił Andrzej Niewulis w rozmowie z oficjalną stroną internetową Rakowa.

– Spodziewałem się naszej dobry gry. Natomiast nie mogę powiedzieć, że wiedziałem, że będziemy tak wysoko. Oczywiście w każdym meczu gramy o zwycięstwo i bardzo dobre punktowanie doprowadziło nas do tego miejsca, w którym obecnie jesteśmy. Wygląda to naprawdę pozytywnie – kontynuował piłkarz wicelidera polskiej ekstraklasy.

– Możemy razem dokonać wielkich rzeczy. Są zespoły takie, jak Legia, które mają potencjał ludzki i finansowy większy od nas, ale nie mają tego, co my. Piłka nożna to sport drużynowy, a my mamy zespół! Dlatego jestem pewny, że możemy zajść naprawdę wysoko – przekonywał Niewulis.

Swój pierwszy mecz w lidze po przerwie team z Częstochowy rozegra 29 stycznia, mierząc się w roli gospodarza z Pogonią Szczecin. Mecz będzie rozegrany w Bełchatowie.

Komentarze