Kapitan Pogoni szefem totalnym. “To dla mnie duża sprawa i wyzwanie”

Damian Dąbrowski
Damian Dąbrowski fot. PressFocus

Damian Dąbrowski latem 2019 roku dołączył do Pogoni Szczecin z Cracovii. Tymczasem w czwartkowym spotkaniu przeciwko NK Osijek wybiegł na murawę jako kapitan Portowców. Zawodnik nie krył zadowolenia z tego powodu.

  • Pogoń Szczecin zremisowałą bezbramkowo w pierwszym meczu przeciwko drużynie Nenada Bjelicy
  • Z dobrej strony nie tylko na boisku zaprezentował się Damian Dąbrowski
  • Kapitan szczecińskiej drużyny imponował spokojnymi wypowiedziami przed kamerą TVP Sport

Damian Dąbrowski największym wygranym pierwszego spotkania z Osijek?

Damian Dąbrowski nie potrzebował dużo czasu, aby stać się jedną z pierwszoplanowych postaci Pogoni. Zawodnik w rozmowie z TVP Sport ocenił starcie z wicemistrzami Chorwacji, a także wypowiedział się na temat nowych obowiązków w ekipie Kosty Runjaicia.

– Jestem dumny, że mogę być kapitanem takiego zespołu. To dla mnie duża sprawa i wyzwanie, a także dodatkowe obowiązki. Jestem jednak pewny tego, że mam odpowiednie predyspozycje do tego, aby pełnić funkcję kapitana – mówił Dąbrowski.

Defensywny pomocnik nie przekonywał na siłę, że wynik w starciu z Osijek jest dobry. – Wynik by mnie satysfakcjonował, gdybyśmy wygrali. Cieszy jednak, że nie straciliśmy bramki. Wiedzieliśmy, że chorwacka drużyna jest konsekwentna w grze i nie chciała się odkryć – powiedział 27-latek.

– Zagraliśmy pierwsze spotkanie o stawkę. Widać było, że nie podejmowaliśmy ryzyka. Rewanż jest natomiast sprawą otwartą – uzupełnił Dąbrowski.

W minionym miesiącu mający na swoim koncie jeden występ w reprezentacji Polski zawodnik przedłużył kontrakt z Portowcami. Nowa umowa Dąbrowskiego obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Czytaj więcej: Sebastian Kowalczyk skomentował mecz Pogoń – Osijek

Komentarze