Kapitan nie opuści statku. Lechia zatrzyma lidera

Flavio Paixao
Flavio Paixao Pressfocus

Flavio Paixao ma kontrakt z Lechią tylko do 30 czerwca tego roku. Portugalski napastnik szykuje się jednak po przedłużenie wygasającej umowy.

  • 30 czerwca wygasa kontrakt Flavio Paixao z Lechią
  • Gdańszczanie zatrzymają jednak Portugalczyka
  • 37-latek w najbliższym czasie ma podpisać nową umowę

W Gdańsku mają powody do optymizmu

Istnieją spore szanse na to, że Lechia będzie reprezentowała Polskę na arenie międzynarodowej w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Gdańszczanie trzy mecze przed końcem sezonu są czwartą siłą ligi. Ich przewaga nad Piastem to trzy punkty.

Sukcesu Lechii nie byłoby bez jej kapitana, czyli Flavio Paixao. Portugalczyk udowadnia, że wiek to tylko liczba. We wrześniu skończy on 38 lat, a mimo tego nie przestaje strzelać. Jakiś czas temu napastnik jako pierwszy obcokrajowiec wszedł do ‘’klubu 100’’, czyli grona zawodników, którzy strzelili minimum 100 goli w Ekstraklasie.

Aktualnie Paixao ma 101 zdobytych bramek w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niektórzy obawiali się, że Portugalczyk nie poprawi już tego dorobku w przyszłym sezonie. Jego kontrakt jest bowiem ważny tylko do 30 czerwca. W Gdańsku powinni być jednak optymistami.

W najbliższym czasie, a może nawet za kilka dni, Paixao zwiąże się z Lechią na kolejny rok. Portugalczyk czuje się związany z Gdańskiem oraz Polską. W tym miesiącu ma on też wziąć ślub z Polką. Oprócz atrakcyjnej perspektywy sportowej, to dla niego kolejny powód do dalszego reprezentowania gdańskiego klubu.

Czytaj także: Vuković żądny rehabilitacji w meczu z Górnikiem. “Chcemy zapewnić sobie utrzymanie”

Komentarze