Kapitan Jagiellonii na dłużej w Białymstoku

Taras Romanczuk
Taras Romanczuk PressFocus

Jagiellonia Białystok przygotowała niespodziankę dla swoich kibiców przed spotkaniem z Legią Warszawa – nową umowę z “Żółto-Czerwonymi” parafował bowiem Taras Romanczuk.

  • Taras Romanczuk nie rusza się z Białegostoku
  • Defensywny pomocnik podpisał nowy kontrakt z Jagiellonią
  • Nowa umowa kapitana podlaskiej ekipy obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku

Romanczuk zostaje w Jagiellonii

Jagiellonia Białystok za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej oraz mediów społecznościowych poinformowała o przedłużeniu kontraktu z Tarasem Romanczukiem. Dotychczasowe porozumienie pomiędzy stronami wygasało 30 czerwca 2023 roku, czyli po zakończeniu obecnego sezonu. Nowa umowa jest ważna do 30 czerwca 2024 roku.

Defensywny pomocnik jest rekordzistą Jagiellonii Białystok, jeśli chodzi o liczbę występów w Ekstraklasie. 30-latek rozegrał bowiem aż 259 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Romanczuk łącznie w koszulce “Jagi” zanotował 284 oficjalne spotkania i strzelił 31 goli na wszystkich frontach.

Taras Romanczuk z powodzeniem występuje w barwach drużyny popularnych “Żółto-Czerwonych” od lipca 2014 roku, kiedy to trafił do Jagiellonii Białystok z Legionovii Legionowo. Urodzony w miejscowości Kovel na Ukrainie jednokrotny reprezentant Polski podczas aktualnej kampanii rozegrał 11 meczów, w których zaliczył 1 asystę. Jego wartość rynkowa szacowana jest na 700 tysięcy euro.

“Jaga” w najbliższej ligowej kolejce zmierzy się z Legią Warszawa. Początek starcia w Białymstoku w sobotę 29 października o godzinie 17:30.

Zobacz również:

Czytaj więcej: Ishak jednoznacznie o meczu z Austrią Wiedeń. “Powinniśmy dobić przeciwnika”

Komentarze