Wieczysta wreszcie ogłosi nowego trenera? W zeszłym sezonie pracował w Ekstraklasie

Kamil Kiereś
Kamil Kiereś fot. PressFocus

Od kilku dni pojawiają się doniesienia w sprawie trenera, który zastąpi w Wieczystej Kraków zwolnionego Franciszka Smudę. “Przegląd Sportowy” przekonuje, że zostanie nim Kamil Kiereś, który w poprzednim sezonie prowadził w Ekstraklasie Górnika Łęczna.

  • Na skutek słabych wyników w III lidze pracę stracił Franciszek Smuda
  • Wieczysta Kraków wciąż nie ogłosiła nazwiska nowego trenera
  • Ma nim zostać Kamil Kiereś, który kilka miesięcy temu rozstał się z Górnikiem Łęczna

Trener z ekstraklasowym doświadczeniem w Wieczystej Kraków

Ambitny projekt Wieczystej Kraków jest fenomenem na skalę krajową. Suchą stopą przechodzi ona przez kolejne szczeble rozgrywkowe, kontraktując przy tym zawodników, na których mogłyby się skusić nawet kluby Ekstraklasy. Pierwsze trudności krakowski zespół napotkał w trzeciej lidze.

Pomimo faktu, że do rozgrywek przystąpił w roli beniaminka, jest traktowany jako ich niekwestionowany faworyt. Celem Wieczystej jest bowiem szybki awans do drugiej ligi, lecz dotychczasowe wyniki nie były zadowalające. Właśnie z tego powodu ze swoim stanowiskiem pożegnał się Franciszek Smuda.

Od kilku dni trwa poszukiwanie nowego trenera. W mediach przewijały się nazwiska między innymi Macieja Musiała i Krzysztofa Brede, choć “Przegląd Sportowy” przekonuje, że trzecioligowiec nawiąże współpracę z Kamilem Kieresiem, który od kwietnia pozostaje na trenerskim bezrobociu.

W poprzednim sezonie Kiereś pracował w Ekstraklasie z Górnikiem Łęczna, a jego zadaniem było utrzymanie w elicie. Obie strony zakończyły współpracę w kwietniu bieżącego roku. Wcześniej pracował także w Stomilu Olsztyn, GKS-ie Tychy oraz GKS-ie Bełchatów.

Zobacz również: Lech zażegnał kryzys? “Czujemy swoją moc”

Komentarze