Kamil Kiereś: jestem jednym z mocniejszych elementów sukcesu

Kamil Kiereś
Kamil Kiereś fot. PressFocus

PKO Ekstraklasa wraca w przyszłym tygodni do gry. Tymczasem trener Górnika Łęczna Kamil Kiereś udzielił ciekawej rozmowy serwisowi Goal.pl. Między innymi wrócił pamięcią do poprzedniej kampanii, a ponadto zabrał głos na temat specyficznego okresu przygotowawczego, swojego silnego charakteru. 47-latek wypowiedział się też na temat transferów do klubu.

  • Górnik Łęczna jest zespołem, który dla wielu niespodziewanie wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej
  • Zielono-czarni w barażach o PKO Ekstraklasie poradzili sobie z GKS-em Tychy i Łódzkim Klubem Sportowym
  • W trakcie kampanii 2021/2021 po czterech latach przerwy Zielono-czarni znów będą na ligowych salonach

Górnik Łęczna znów elicie

PKO Ekstraklasa zaczyna zmagania już w najbliższy piątek. Zielono-czarni w spotkaniu pierwszej kolejki zmierzą się z Cracovią. Kibice Górnika Łęczna już mobilizują się na powrót swoich pupili do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Podopieczni Kamila Kieresia są ostatnią ekipą, która wywalczyła promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej w poprzedniej kampanii. Ponadto Zielono-czarni są też ekipą, która siłą rzeczy najpóźniej rozpoczęła przygotowania do nowej kampanii. W tej kwestii opiekun Górnika wyraził kilka zdań.

– Pretensji oczywiście nie mam, bo wiedzieliśmy wcześniej, jak sytuacja będzie wyglądać w przypadku awansu. Z drugiej strony jest to duży kłopot dla drużyn wygrywających baraże. W podobnej sytuacji przed rokiem była Warta Poznań. Wydaje mi się zatem, że powinno się to przeanalizować i dokonać korekty. Chociaż zdaję sobie sprawę z tego, że czasu jest mało i trudno wygospodarować terminy na mecze. Inną sprawą jest to, że sami jeszcze 3,5 tygodnia temu nie widzieliśmy, czy będziemy przygotowywać się do startu PKO Ekstraklasy, czy Fortuna 1 Ligi – mówił Kamil Kiereś w rozmowie z Goal.pl.

Jednym z zawodników przymierzanych do gry w szeregach beniaminka PKO Ekstraklasy jest Abdu Aziz Tetteh. W tej kwestii opiekun teamu z Łęcznej też się wypowiedział.

– Nie każdy trop pojawiający się w mediach jest dobry, ale akurat ten zawodnik jest w kręgu naszych zainteresowań. Droga do ogłoszenia oficjalnie transferu jest jednak jeszcze daleka – mówił szkoleniowiec Zielono-czarnych.

Cała rozmowa z trenerem Górnika Łęczna na Goal.pl.

Czytaj więcej: Dariusz Banasik: chcemy odgrywać znaczącą rolę w Ekstraklasie

Komentarze