Legia Warszawa obserwuje młodzieżowego reprezentanta Polski

Kajetan Szmyt
Kajetan Szmyt fot. PressFocus

Legia Warszawa jest zainteresowana usługami Kajetana Szmyta. Zawodnika Warty Poznań obserwują również kluby spoza Ekstraklasy.

  • Legia Warszawa obserwuje rozwój Kajetana Szmyta
  • Na drodze do ewentualnego transferu mogą stanąć finanse stołecznej ekipy
  • Młodzieżowym reprezentantem Polski interesują się również kluby zagraniczne

Szmyt opuści Ekstraklasę?

W poprzednim sezonie Kajetan Szmyt rundę jesienną spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowym Górniku Polkowice, zaś na wiosnę wrócił do Warty Poznań i zagrał kilka spotkań w Ekstraklasie. Obecna kampania jest już dla niego zdecydowanie bardziej udana. 20-latek pojawił się na boisku w niemal każdej ligowej kolejce, a w dodatku zaliczył cztery asysty. Regularne występy w klubie pozwoliły również na powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski, gdzie zagrał trzykrotnie.

Dorobek Szmyta w seniorskiej piłce wciąż jest niewielki, ale to wystarczy, aby móc cieszyć się zainteresowaniem ze strony innych klubów. Piotr Kamieniecki poinformował, że młodzieżowego reprezentanta Polski na swoich radarach ma Legia Warszawa. Na przeszkodzie mogą natomiast stanąć finanse, bowiem na ten moment stołeczny klub nie dysponuje wystarczającymi funduszami.

Niewykluczone, że pomimo tego Szmyt zaliczy zimowy transfer. Zainteresowanie jego usługami wykazują również kluby zagraniczne, dla których polscy piłkarze na ogół są tani. Kontrakt 20-latka obowiązuje do końca 2023 roku. Warta Poznań ma opcję jego przedłużenia, zatem nie musi obawiać się o utratę zawodnika.

Zobacz również: Zaczęła się ofensywna transferowa Białej Gwiazdy

Komentarze