Kadlec zawodnikiem Jagiellonii

Andrej Kadec
Andrej Kadec fot. Jagiellonia Białystok

Pierwszym zimowym wzmocnieniem Jagiellonii Białystok został 22-letni prawy obrońca, Andrej Kadlec. Słowak przeniósł się do Białegostoku ze Spartaka Trnava i związał się z Żółto-czerwonymi 3,5-letnią umową.

Czytaj dalej…

Nowy zawodnik Dumy Podlasia jest wychowankiem siedmiokrotnego mistrza Słowacji, MSK Zilina. Wszystko, co najlepsze w dotychczasowej karierze piłkarskiej 22-latka wydarzyło się jednak już po przenosinach do Spartaka Trnava. W pierwszej drużynie Białych Aniołów rozegrał 83 spotkania, strzelił 3 gole i zaliczył 6 asyst.

W zeszłym sezonie był podstawowym elementem w mistrzowskiej układance Nestora El Maestro. Spartak sprawił sporą sensację i po 45 latach ponownie sięgnął po tytuł najlepszej drużyny w kraju. Andrej rozegrał wówczas 28 meczów, strzelił 3 gole i zaliczył 4 asysty. Dzięki temu zespół z Trnawy mógł sprawdzić się w europejskich pucharach.

Zrinjski Mostar, Legia Warszawa i Crvena Zvezda w eliminacjach do Ligi Mistrzów oraz Olimpia Ljubljana w eliminacjach do Ligi Europy. Kadlec zagrał we wszystkich tych spotkaniach od pierwszej do ostatniej minuty. Przed odniesioną w listopadzie kontuzją zdążył zagrać także przeciwko Anderlechtowi, Fenerbahce oraz Dinamo Zagrzeb w fazie grupowej Ligi Europy. W Jagiellonii grać będzie z numerem 2.

Komentarze