Kaczmarek przed ponownym debiutem w Lechii. “Kolejne wyzwanie”

Marcin Kaczmarek
Marcin Kaczmarek fot. PressFocus

Lechia Gdańsk w hicie 11. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się z Pogonią Szczecin. Będzie to jednocześnie pierwszy mecz w roli trenera Biało-zielonych dla Marcina Kaczmarka. Opiekun lechistów opowiedział o powrocie do Lechii, a także o przygotowaniach do starcia z Portowcami.

  • Lechia Gdańsk po przerwie na mecze reprezentacyjne ma zacząć marsz w górę tabeli w PKO Ekstraklasie
  • Ratownikiem Biało-zielonych ma być Marcin Kaczmarek
  • Nowy/stary szkoleniowiec gdańszczan opowiedział o emocjonalnym powiązaniem z ekipą z Gdańska

Kaczmarek: wyznaczamy sobie cele krótkoterminowe

Lechia Gdańsk jest obecnie czerwoną latarnią rozgrywek. Biało-zieloni legitymują się bilansem pięciu oczek na koncie. Ratownikiem gdańszczan ma być Marcin Kaczmarek.

Jestem mocno związany emocjonalnie z Lechią. Spędziłem tutaj całe swoje dzieciństwo. Później byłem piłkarzem pierwszej drużyny, a następnie trenerem w bardzo ciężkich czasach, kiedy staraliśmy się odbudować ten klub. Udało się wtedy awansować na zaplecze Ekstraklasy, a po dwóch kolejnych latach Lechia weszły do elity. Zdaję sobie sprawę, że obecnie znaleźliśmy się w trudnym położeniu, ale traktuję tę sytuację jako kolejne wyzwanie – mówił nowy opiekun gdańskiej ekipy cytowany przez Lechia.pl.

Kaczmarek przekonuje, że drużyna skupia się na stawianiu sobie krótkoterminowych celów.

– W tym momencie wyznaczamy sobie cele krótkoterminowe. Nasza uwaga musi być skupiona wokół każdego kolejnego meczu. Lechia przede wszystkim potrzebuje punktów i na ten moment to jest najistotniejsze, aby przygotować się do każdego kolejnego wyzwania i krok po kroku piąć się w górę tabeli – powiedział trener Biało-zielonych.

Czytaj więcej: Fornalik z powiewem optymizmu. “Przerwa może wpłynąć na nas pozytywnie”

Komentarze