Josip Juranović piłkarzem Legii

Josip Juranović
Josip Juranović fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Zgodnie z zapowiedziami, Josip Juranović został nowym zawodnikiem Legii Warszawa. Po pomyślnym przejściu badań medycznych, reprezentant Chorwacji podpisał z mistrzami Polski trzyletni kontrakt.

Czytaj dalej…

W podpisanej umowie znalazła się również opcja przedłużenia jej o kolejnych 12 miesięcy. Juranović do Legii przenosi się na zasadzie definitywnego transferu z Hajduka Split, którego był kapitanem,

Sam piłkarz nie ukrywa zadowolenia z dołączenia do warszawskiego zespołu. – Legia jest zawsze pierwsza i zdobywa trofea oraz gra w eliminacjach do Ligi Mistrzów UEFA. Wiem, że będę reprezentował największy klub w Polsce. Macie mnóstwo kibiców. Są szaleni w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie treningów z nowymi kolegami z drużyny – powiedział po podpisaniu kontraktu, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Ofensywne walory Juranovicia

Dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski liczy, że 24-letni obrońca szybko wkomponuje się w drużynę prowadzoną przez Aleksandara Vukovicia.

– Charakterystyka Josipa Juranovicia: umiejętności techniczne, szybkość i serce do walki, odpowiada potrzebom naszego zespołu. Chorwacki obrońca ma dużo walorów w ofensywie i przychodzi do Legii jako wzmocnienie składu. Liczę, że Josip zaadoptuje się do drużyny już na początku intensywnego i wymagającego sezonu, w którym naszym celem jest obrona tytułu i powrót do fazy grupowej europejskich pucharów. Cieszę się, że Josip dołączył do nas – powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

Juranović czołową postacią Hajduka

Juranović jest wychowankiem zespołu NK Dubrava, z którego w styczniu 2015 roku trafił do Hajduk Splita. W trakcie ponad pięcioletniego pobytu w tym klubie, rozegrał w jego barwach 136 spotkań na boiskach chorwackiej ekstraklasy, zdobywając 3 gole i dokładając do tego 13 asyst.

Prawy obrońca ma również na swoim koncie dwa występy w reprezentacji Chorwacji. Ostatni występ w drużynie narodowej zaliczył w listopadzie ubiegłego roku, w towarzyskim meczu przeciwko Gruzji.

Komentarze