Jirka dołączył do Górnika Zabrze

Górnik Zabrze
Górnik Zabrze fot. Łukasz Pawlik

Erik Jirka został nowym zawodnikiem Górnika Zabrze – poinformowali czternastokrotni mistrzowie Polski na swojej oficjalnej stronie.

Czytaj dalej…

Słowacki skrzydłowy będzie grał w ekipie z Górnego Śląska na zasadzie wypożyczenia z serbskiej Crveny Zvezdy Belgrad. Wcześniej w podobny sposób reprezentował również FK Radnicki Niś.

22-letni wychowanek Spartaka Trnava ma na swoim koncie siedemnaście występów w trzech kategoriach wiekowych młodzieżowej reprezentacji Słowacji. Jesienią zagrał w szesnastu ligowych spotkaniach, zdobywając cztery bramki i notując tyle samo asyst.

– To młody, utalentowany i bardzo zdeterminowany piłkarz, który odgrywał bardzo ważną rolę w Spartaku Trnava w świetnym dla drużyny okresie. Ostatnio, już jako piłkarz Crveny Zvezdy, grał na wypożyczeniu, prezentując bardzo dobrą dyspozycję – podkreślił Dariusz Czernik.

– Erik gra głównie na prawej pomocy, ale doskonale radzi sobie również na lewym skrzydle oraz w ataku. Jest szybki, dynamiczny, umiejętnie łączy grę w defensywie i ofensywie. Wierzymy, że wiosną będzie ważną postacią zespołu – dodał członek zarządu czternastokrotnych mistrzów Polski.

Komentarze