Jesus Jimenez piłkarzem sierpnia w Ekstraklasie

Górnik Zabrze
Górnik Zabrze fot. Łukasz Pawlik

Pierwsza nagroda dla “Piłkarza Miesiąca Ekstraklasy” w sezonie 2020/2021 przypadła w udziale Jesusowi Jimenezowi z Górnika Zabrze. To już osiemdziesiąta odsłona tego plebiscytu.

Czytaj dalej…

Duże wrażenie wywołał występ Hiszpana w pierwszym spotkaniu Górnika Zabrze w tej edycji rozgrywek. Na otwarcie Jesus Jimenez popisał się bowiem hat-trickiem w starciu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Był to pierwszy taki wyczyn w inauguracyjnej kolejce sezonu od 2014 roku, gdy podobnie do niego zmagania zainaugurował Vojo Ubiparip z Lecha Poznań. Dzięki swojej formie strzeleckiej Jimenez ex aequo z Tomasem Pekhartem po sierpniowych starciach przewodzi w klasyfikacji snajperskiej. Jego klub zaś zajmuje pierwsze miejsce w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy z kompletem punktów.

Dla Jesusa Jimeneza to pierwszy tytuł “Piłkarza Miesiąca” w najwyższej polskiej lidze w karierze. Piłkarze Górnika Zabrze łącznie zgarnęli takie laury zaś siedmiokrotnie, co stawia ten klub na czwartej pozycji w zestawieniu wszech czasów, za Legią Warszawa, Jagiellonią Białystok i Wisłą Kraków. Sukces Hiszpana pozwolił natomiast ekipie ze Stadionu im. Ernesta Pohla wyprzedzić Śląsk Wrocław i Pogoń Szczecin. Poprzednie cztery takie nagrody z szeregów zabrzan zgarnął nieobecny już w składzie rodak obecnego zwycięzcy – Igor Angulo (lipiec 2017, sierpień 2017, listopad 2017, kwiecień 2019).

Wyboru “Piłkarza Miesiąca” dokonują kapitanowie szesnastu zespołów uczestniczących w rozgrywkach najwyższej polskiej ligi. Siedemnasty punkt przyznają kibice, głosując w mediach społecznościowych. Nagrodę tę przyznano w sumie już osiemdziesiąty raz. W jubileuszowej odsłonie Jesus Jimenez zdobył blisko połowę głosów (8/17). Jego najgroźniejszym rywalem okazał się zaś nowy napastnik Lecha Poznań – Mikael Ishak z pięcioma punktami (w tym jednym od fanów). Ponadto kapitanowie wskazywali też na zdobywcę tytułu Młodzieżowca Miesiąca – Mateusza Praszelika, Roberta Picha i Damjana Bohara.

PIŁKARZE MIESIĄCA 2020/2021

Sierpień 2020 – Jesus Jimenez (Górnik Zabrze)

Komentarze