Jesus Imaz wzmocnił Jagiellonię

Jesus Imaz
Jesus Imaz fot. Jagiellonia Białystok

Piątym zimowym nabytkiem Żółto-czerwonych został w poniedziałek Jesus Imaz, który podpisał z Jagiellonią Białystok kontrakt na 3,5 roku.

Czytaj dalej…

28-letni Hiszpan jest zawodnikiem ofensywnym, który może grać zarówno na obu skrzydłach, w ataku, jak i na pozycji ofensywnego pomocnika. Do Jagiellonii przechodzi na zasadzie transferu definitywnego z Wisły Kraków, w której grał przez ostatnie półtora roku.

Jesus Imaz Balleste urodził się w 1990 roku w Lleidzie i jest wychowankiem miejscowego klubu UE Lleida (a następnie Lleida Esportiu). W swoim rodzinnym mieście występował aż do 24. roku życia. Przez ten czas rozegrał w hiszpańskiej Segunda Division B (trzeci poziom rozgrywkowy) 58 meczów, w których strzelił 17 goli i zanotował 8 asyst. Jego zespół próbował nawet powalczyć o wyższy poziom rozgrywek w sezonie 2012/13, ale przegrał w barażach z Real Jaen po rzutach karnych.

Imaz, który łącznie w LOTTO Ekstraklasie uzbierał dotąd 47 występów, 14 goli i 7 asyst, po pozytywnym przejściu testów medycznych podpisał z Jagiellonią kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2022 roku. Hiszpański pomocnik będzie występował w Jadze z numerem 11. 28-latek jest piątym zimowym nabytkiem naszego klubu. Wcześniej z Jagą związali się Andrej Kadlec, Stefan Scepović oraz dwóch kolegów Jesusa z Wisły Kraków – Zoran Arsenić i Martin Kostal.

Komentarze