“Jestem dumny z tego, jak się zaprezentowaliśmy”

Jens Gustafsson
Jens Gustafsson PressFocus

Pogoń Szczecin pokonała Miedź Legnica rezultatem 4:2 w wyjazdowym spotkaniu w ramach 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Trener gości Jens Gustafsson na konferencji prasowej pochwalił Sebastiana Kowalczyka i docenił postawę Kamila Grosickiego.

  • Pogoń wygrała z Miedzią po mega emocjonującym meczu
  • Hat-trickiem w tym starciu popisał się Sebastian Kowalczyk
  • Jens Gustafsson jest bardzo zadowolony ze zwycięstwa

Gustafsson dumny z postawy swojego zespołu

W meczu otwierającym 15. serię gier PKO BP Ekstraklasy Miedź Legnica podejmowała u siebie Pogoń Szczecin. Pomimo początkowych problemów, to goście zwycięsko wyszli z tego starcia, a spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 4:2. Na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec “Portowców” pochwalił m.in. Kowalczyka oraz Grosickiego, którzy wpisali się dziś na listę strzelców.

Przede wszystkim, jestem bardzo zadowolony ze zwycięstwa. To było dla nas trudne spotkanie, na które jechaliśmy z pewnymi trudnościami, jeśli chodzi o nasze ostatnie wyniki, brakowało nam zwycięstw. Dlatego na koniec bardzo ważna jest dla nas ta wygrana. Muszę powiedzieć, że bardzo dobrze zaczęliśmy ten mecz. Zaczęło się od świetnej akcji Sebastiana Kowalczyka, który uderzał z 1,5 metra, ale strzelił nad poprzeczką. Później – jeśli miałbym podsumować pierwszą połowę – strzeliliśmy cztery gole. Dwa gole dla nas, ale też dwa dla Miedzi. Ale to może zdarzyć się w piłce, błędy są częścią futbolu. I kiedy przychodzą, to ważne jest to, jak na nie zareagowaliśmy, że umieliśmy wygrać spotkanie i nie skupialiśmy się na rozmyślaniu za dużo o tych błędach. W przerwie byliśmy w szatni zgodni, że musimy pozostać spokojni, skupieni i pozytywnie nastawieni. Byliśmy w drugiej połowie lepsi i to przełożyło się na zasłużoną wygraną – powiedział Jens Gustafsson.

Zobacz również:

To także moment, by powiedzieć parę słów o Sebastianie Kowalczyku. Zdobył dziś 3 gole, a to nie jest w piłce codzienność. W meczu z Legią w przerwie zdjąłem go w boiska, a z jego strony mieliśmy dziś świetną reakcję. Pokazał jak jest ważny dla Pogoni. Chciałbym wyróżnić też Kamila Grosickiego, który dziś po raz pierwszy był kapitanem Pogoni, a wiem, ile to dla niego znaczy. Jest prawdziwym liderem i jestem pod wrażeniem tego, jak wciąż się rozwija, a ma przecież już 34 lata. Od kiedy tu jestem, pokazuje, jak ma duży sportowy wpływ na drużynę i jak silną jest osobowością. Świetnie dziś sprawdził się w roli kapitana, możemy być szczęśliwi, że możemy pracować z takim zawodnikiem – dodał szkoleniowiec “Portowców”.

Na koniec, dziś ponownie byliśmy drużyną. Jestem dumny z całego teamu, z tego jak się prezentowaliśmy i jak do samego końca razem walczyliśmy o to zwycięstwo. Nikt nie spodziewał się tutaj łatwego zwycięstwa i wygrana nie przyszła łatwo. Po takim meczu powinniśmy dalej rosnąć jako drużyna i jestem pewien, że tak właśnie będzie – zakończył szwedzki menedżer.

Czytaj więcej: “Mamy z nimi do wyrównania rachunki”

Komentarze