Zmiany w Wiśle Kraków, nowe obowiązki Brzęczka

Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek fot. PressFocus

Duże zmiany następują w pionie sportowym Wisły Kraków. Z klubem żegna się między innymi Arkadiusz Głowacki, który pełnił funkcję szefa skautów. Od teraz jego obowiązki przejmie Jerzy Brzęczek, łączący już rolę trenera i dyrektora sportowego – informuje Mateusz Miga.

  • W pionie sportowym Wisły Kraków zachodzą spore zmiany
  • Ze swoją posadą żegna się Arkadiusz Głowacki. Ponadto, klub opuści inny ze skautów, czyli Mateusz Kostecki
  • Obowiązki szefa skautów tymczasowo przejmie Jerzy Brzęczek

Wisła uzależnia się od Brzęczka

Na przedsezonowej konferencji prasowej władze Wisły Kraków przekazały kontrowersyjne wieści, jakoby pełniący funkcję trenera pierwszej drużyny Jerzy Brzęczek miał również odpowiadać za negocjacje i przeprowadzanie transferów. Były selekcjoner reprezentacji Polski od kilku miesięcy łączy więc role szkoleniowca i dyrektora sportowego, a wkrótce dojdą mu kolejne obowiązki.

Mateusz Miga poinformował, że w pionie sportowym “Białej Gwiazdy” dojdzie do poważnych zmian. Ze stanowiskiem szefa skautów pożegna się Arkadiusz Głowacki, urzędujący na nim od czerwca 2019 roku. 43-latek złożył rezygnację, która została przyjęta przez zarząd. Na jego miejsce tymczasowo wskakuje właśnie Brzęczek.

Nie wiemy, czy legendarny defensor Wisły Kraków definitywnie żegna się z klubem, czy zostanie mu zaoferowane inne stanowisko. Nowego pracodawcy z pewnością będzie szukał natomiast inny ze skautów, Mateusz Kostecki, który także nie będzie już pełnił swojej dotychczasowej funkcji.

Trudno przewidywać, jakie Wisła ma plany na najbliższą przyszłość. Jeżeli w miejsce odchodzących nie pojawią się nowi, Brzęczek dołoży do swoich obowiązków kolejne. Mateusz Miga donosi, że szkoleniowiec chce odpowiadać za cały proces transferowy.

Zobacz również: Urban w konflikcie z Podolskim? “Na razie to ja coś zrobiłem dla Górnika”

Komentarze