Jerzy Brzęczek faworytem do objęcia sterów nad Wisłą Płock

Jerzy Brzęczek
Jerzy Brzęczek fot. PressFocus

Radosław Sobolewski w czwartek ogłosił, że po zakończeniu sezonu rozstanie się z Wisłą Płock. Tymczasem już ruszyła lawina spekulacji dotyczących tego, kto może objąć stery nad Nafciarzami przed startem kolejnej kampanii. Wygląda na to, że faworytem jest Jerzy Brzęczek.

Szykuje się powrót do Płocka?

Radosław Sobolewski ma kontrakt ważny z Wisłą Płock do końca sezonu. Już natomiast wiadomo, że obecna umowa młodego trenera z klubem z siedzibą na stadionie im. Kazimierza Górskiego, nie zostanie przedłużona.

Jednym z faworytów do zastąpienia Sobolewskiego jest Jerzy Brzęczek, który po rozstaniu z reprezentacją Polski, pozostaje bez pracy. Warto jednak nadmienić, że 50-latek wciąż ma ważną umowę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Przegląd Sportowy przekonuje jednak, że nikt z polskiej centrali nie stawiałby kłód pod nogami Brzęczka.

Warto jednak nadmienić, że były selekcjoner Biało-czerwonych nie jest jedynym kandydatem do pracy w Wiśle Płock. Chociaż przemawiać za nim może to, że w przeszłości z powodzeniem prowadził ten zespół.

Brzęczek nie jedynym kandydatem

Ciekawe jest to, że Nafciarze celowali w zatrudnienie Macieja Skorży. Ten jednak zdecydował się na powrót do Lecha Poznań. Innym kandydatem do pracy w Wiśle jest z kolei Aleksandar Vuković, który po rozstaniu z Legią Warszawa także pozostaje bez pracy.

Płocki zespół plasuje się aktualnie na 13. miejscu w tabeli PKO Ekstraklasy. Nafciarze są zatem zaangażowali w walkę o utrzymanie ligowego bytu. W sobotnie popołudnie zmierzą się na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Spotkanie zacznie się o 15:00.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze