Jędrzejczyk z nowym kontraktem w Legii

Artur Jędrzejczyk
Artur Jędrzejczyk fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com

Legia Warszawa poinformowała o podpisaniu nowego kontraktu z Arturem Jędrzejczykiem. Doświadczony obrońca związał się z mistrzami Polski trzyletnią umową, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2023 roku.

Czytaj dalej…

Dotychczasowy kontrakt 32-letniego piłkarza wygasał z końcem grudnia 2020 roku.

Artur Jędrzejczyk jest związany z Legią Warszawa od 2006 roku, kiedy w wieku 18 lat został sprowadzony z Igloopolu Dębica, którego jest wychowankiem. Przy Łazienkowskiej 3 zdobył pięć tytułów Mistrza Polski, pięć Pucharów Polski i wystąpił w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. W czerwono-biało-zielonych barwach rozgrywa obecnie 10. sezon. Kapitan zespołu Mistrza Polski jest jednym z najbardziej utytułowanych piłkarzy w historii klubu.

W kadrze narodowej Jędrzejczyk zadebiutował w 2010 roku w meczu towarzyskim z Ekwadorem. Był uczestnikiem Euro 2016, gdzie reprezentacja Polski awansowała do ćwierćfinału (we wszystkich meczach legionista wystąpił w podstawowym składzie) oraz Mistrzostw Świata FIFA 2018. Na przestrzeni dekady powoływany był przez czterech selekcjonerów, którzy doceniali wszechstronne walory Artura – występował jako stoper, prawy i lewy obrońca. Z obecnej kadry jest wśród pięciu najdłużej powoływanych zawodników.

Komentarze