Jeden gol na stadionie Stali Mielec, coraz gorsza sytuacja Warty

Ivi Lopez
Ivi Lopez PressFocus

Na sobotę zaplanowano tylko trzy spotkania dziewiątej kolejki PKO Ekstraklasy. W pierwszej potyczce Stal Mielec wygrała z Radomiakiem Radom 1:0. W drugiej konfrontacji Warta uległa Zagłębiu Lubin 0:2. Poznaniacy są w tym momencie na trzeciej lokacie od końca. W hitowym starciu Legia Warszawa uległa u siebie Rakowowi Częstochowa 2:3 po koncercie w wykonaniu Iviego Lopeza.

Ważna wygrana mielczan

Stal Mielec prowadziła z Radomiakiem Radom 1:0 po bramce Grzegorza Tomasiewicza, który pod koniec pierwszej części gry pewnie wykorzystał rzut karny. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie i gospodarze zanotowali bardzo ważny triumf. Dla gości to pierwsza porażka w lidze od sierpnia.

Warta znowu na tarczy

Poznaniacy mogli prowadzić od 41. minuty, ale karnego nie wykorzystał Mateusz Kupczak. A gracze Zagłębia Lubin byli o wiele skuteczniejsi. Jeszcze przed przerwą do siatki Warty trafił Tomas Zajić. Na 2:0 pięknym uderzeniem podwyższył Patryk Szysz. Finalnie Miedziowi triumfowali z poznaniakami 2:0. Warta czeka na kolejny triumf w Ekstraklasie od 6 sierpnia 2021 roku.

Fantastyczny mecz Iviego Lopeza, Legia poległa w hicie

Legia Warszawa była bardzo zmotywowana, ale to Raków pierwszy wyszedł na prowadzenie. Cezary Miszta sfaulował Sebastiana Musiolika, a karnego na gola zamienił Ivi Lopez. Gospodarze szybko odpowiedzieli, gdy Mahir Emreli wykorzystał dobre podanie Filipa Mladenovicia. Po zmianie stron gracze Marka Papszuna wykorzystali swój wielki atut, czyli stałe fragmenty gry. Najpierw przywrócili sobie prowadzenie po rzucie rożnym, a następnie kolejną piękną bramkę z rzutu wolnego zdobył Ivi Lopez. W końcówce Ihor Charatin zdobył gola kontaktowego, ale pomimo kilku dogodnych okazji, Legia nie zdołała nawet zremisować w hitowym starciu 9. kolejki Ekstraklasy.