Jarosław Królewski o procesie odbudowy Wisły

Współwłaściciel Wisły Kraków – Jarosław Królewski
Współwłaściciel Wisły Kraków – Jarosław Królewski fot. PressFocus

Wisła Kraków w tym sezonie nie rozpieszcza swoich kibiców. Na temat sytuacji w klubie wypowiedział się ostatnio w wyczerpującym wywiadzie dla Goal.pl jeden ze współwłaścicieli Białej Gwiazdy – Jarosław Królewski.

  • Wisła Kraków jest w tej kampanii jedną z ekipą, której grozi spadek z Ekstraklasy
  • Współwłaściciel Białej Gwiazdy Jarosław Królewski przekonywał, że w przypadku czarnego scenariusza na pewno nikt nie zostawi klubu
  • Krakowski team aktualnie ma na swoim koncie 22 punkty po 22 rozegranych meczach

Wisła Kraków w trudnym położeniu

Wisła Kraków ma aktualnie tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. W związku z tym istnieją uzasadnione obawy kibiców, że Biała Gwiazda spadnie do Fortuna 1 Ligi. Uratować ligowy byt ma Jerzy Brzeczek, który zastąpił na stanowisku trenera krakowian Adriana Gulę.

– Jak popatrzymy w tabelę, to nie możemy powiedzieć, że jesteśmy klubem, który nie potrzebuje dzisiaj pomocy w sprawach sportowych. Wydaje mi się, że osoba Jerzego Brzęczka, doświadczonego zarówno z pracy w Ekstraklasie, jak i reprezentacji, jest na pewno dla nas solidnym wzmocnieniem. A także nadzieją na to, że reszta sezonu, kolejne kilkanaście meczów będzie z lepszą zdobyczą punktową – mówił Królewski w rozmowie z Goal.pl.

Cały wywiad z Jarosławem Królewskim w materiale WIDEO

Czarny scenariusz brany pod uwagę

Po zimowej przerwie Wisła Kraków rozegrała trzy mecze i jak na razie nie zaliczyła zwycięstwa. Jeden ze współwłaścicieli Białej Gwiazdy dał do zrozumienia, że klub jest przygotowany na mniej optymistyczny wariant, związany ze spadkiem z ligi.

Na pewno nikt z nas nie zostawi Wisły w przypadku takiej tragedii, ale dzisiaj staramy się o niej nie myśleć. Chociaż w głowach są takie myśli, bo trzeba racjonalnie do tego podchodzić. Osobiście mam nadzieję, że nie będziemy musieli przystępować do uszczegóławiania jakichkolwiek planów z nim związanych. Planem B można nazwać to, że nie zamierzamy w przypadku tak tragicznej sytuacji, która mam nadzieję, nigdy nas nie dotknie, zostawiać klubu. Ze wszystkim pozytywnymi i negatywnymi konsekwencjami tego – przekonywał Królewski.

Tymczasem w najbliższy piątek Wisła Kraków w ligowym klasyku zmierzy się na wyjeździe z Legią Warszawa. Starcie na obiekcie przy Łazienkowskiej zacznie się o godzinie 20:30.

Czytaj więcej: Ondrasek dostrzegł plusy w grze Wisły Kraków

Komentarze