Jan Urban zastąpił Marcina Brosza w Górniku

Jan Urban
Jan Urban fot. PressFocus

Jan Urban został nowym trenerem zabrzańskiego Górnika. 57-latek podpisał z klubem z PKO Ekstraklasy kontrakt, który będzie obowiązywał do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia.

  • Górnik Zabrze w czwartek ujawnił nazwisko nowego trenera
  • W kolejnej kampanii za wyniku Trójkolorowych odpowiadać będzie Jan Urban
  • Nowy szkoleniowiec związał się z klubem umową na jeden sezon z opcją przedłużenia

Górnik Zabrze dokonał roszady na stanowisku trenera

Jan Urban wraca jednocześnie do ligi polskiej po ponad trzech latach nieobecności. Wcześniej doświadczony trener prowadził między innymi takie ekipy jak: Śląsk Wrocław, Lech Poznań, czy Legia Warszawa. Urban wraca do klubu z Zabrza, z którym jako zawodnik wywalczył przede wszystkim trzykrotnie mistrzostwo Polski.

Odnotujmy, że nowy szkoleniowiec Górników miał okazję prowadzić zespoły w Ekstraklasie łącznie w 233 spotkaniach, w których zanotował 121 zwycięstw. Ponadto 47 meczów zakończył remisem, a w 65 przegrał. Urban oficjalny debiut jako nowym opiekun Górników w lidze zaliczył już 23-25 lipca, gdy wystartuje nowy sezon ligowy.

Urban zastąpił jednocześnie Marcina Brosza, który rozstał się z Górnikiem po pięciu latach. W tym czasie urodzony w Knurowie szkoleniowiec wyróżnił się między innymi tym, że wywalczył z zabrzańską drużyną awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, a ponadto wypromował wielu zawodników takich jak między innymi Rafał Kurzawa, czy Paweł Bochniewicz oraz Szymon Żurkowski.

Czytaj więcej: Oficjalnie: Górnik Zabrze podjął decyzję ws. trenera

Komentarze