Jakub Wójcicki piłkarzem Zagłębia

Jakub Wójcicki z prezesem Zagłębia Lubin
Jakub Wójcicki z prezesem Zagłębia Lubin fot. Zagłębie Lubin

To o czym mówiło się od kilku tygodni, stało się faktem. Nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin został Jakub Wójcicki. 32-letni piłkarz przenosi się do Miedziowych na zasadzie wolnego transferu.

Czytaj dalej…

Prawy obrońca ostatnie 2,5 roku spędził w zespole Jagiellonii Białystok, w barwach którego wystąpił w 62 spotkaniach, zdobywając w nich 2 bramki i notując 4 asysty. Z końcem obecnego sezonu wygasła jednak jego dotychczasowa umowa i nie została przedłużona. Doświadczony zawodnik będzie kontynuował swoją karierę w Zagłębiu.

Wójcicki w trakcie swojej kariery, na boiskach Ekstraklasy, reprezentował również barwy Zawiszy Bydgoszcz i Cracovii. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce rozegrał do tej pory 211 meczów, siedem razy wpisujących się w nich na listę strzelców.

W poprzednim sezonie, w barwach Jagiellonii, również regularnie pojawiał się na murawie. W rozgrywkach PKO Ekstraklasy wystąpił 27 razy.

Drugie wzmocnienie Zagłębia

Jakub Wójcicki jest drugim zawodnikiem, który wzmocnił drużynę Zagłębia przed nowym sezonem. Wcześniej klub z Lubina poinformował o finalizacji transferu pomocnika Korony Kielce Jakuba Żubrowskiego. To zapewne nie koniec wzmocnień “miedziowej” jedenastki, a kolejnych komunikatów w tej sprawie możemy spodziewać się w najbliższych dniach.

Komentarze