Jakub Kamiński latem dołączy do ekipy z Bundesligi

Jakub Kamiński
Jakub Kamiński Pressfocus

Wcześniejsze doniesienia stały się faktem. Jakub Kamiński przejdzie latem do Wolfsburga. Oficjalną informację odnośnie całej operacji przekazał już Lech Poznań. Skrzydłowy zostanie do końca sezonu w PKO Ekstraklasie, aby po krótkich wakacjach dołączyć do obozu przygotowawczego Wilków.

  • Jakub Kamiński odchodzi z Lecha Poznań
  • 19-latek latem trafi do Wolfsburga
  • Polak związał się z Wilkami do 2027 r.

Kamiński kolejnym Polakiem w Wolfsburgu

Jakub Kamiński odejdzie z Lecha Poznań po zakończeniu sezonu 2021/22. Kolejorz doszedł do porozumienia z Wolfsburgiem i kwota transferu spokojnie powinna przekroczyć 10 mln euro. Piłkarz w ostatnim czasie otrzymał wiele ofert, jednak jego otoczenie doradziło projekt Wilków, gdzie występuje też Bartosz Białek. Co ciekawe, 19-latek podpisał długi kontrakt i w ekipie z Bundesligi może cieszyć się umową do 2027 r.

To był dla nas warunek konieczny, żeby negocjacje mogły zakończyć się powodzeniem. Kluczowe dla nas w kontekście rundy wiosennej i walki o mistrzostwo oraz Puchar Polski było to, żeby zatrzymać obecną kadrę i wszystkich kluczowych zawodników. I możemy zagwarantować, że tak będzie – stwierdził Tomasz Rząsa, dyrektor sportowy Lecha.

– W poprzednich okienkach konsekwentnie odrzucaliśmy bardzo atrakcyjne finansowo oferty, jakie pojawiały się w przypadku Kuby. Jednocześnie mieliśmy nieformalną umowę, że nasz utalentowany gracz będzie mógł w następnym roku odejść do innego klubu. VfL było od początku zdeterminowane, już latem składało konkretne propozycje. Teraz doszliśmy do porozumienia, choć z tym zastrzeżeniem, że umowa będzie obowiązywać od 1 lipca 2022. Zatrzymujemy Kubę jeszcze na pół roku i cieszymy się z tego rozwiązania – dodał.

Jakub Kamiński swoimi występami przyciągnął uwagę wielu topowych marek. Tylko w tym sezonie zagrał w 19 meczach, notując w nich sześć goli i cztery asysty. Do tego jest kapitanem w młodzieżowej reprezentacji, a jeszcze pod wodzą Paulo Sousy zaliczył debiut w pierwszej drużynie, stąd nic dziwnego, że otrzymał też angaż w Bundeslidze.

Każdego dnia, reprezentując Lech Poznań, ciężko pracowałem na ten transfer. Uważam również, że cele są po to, by do nich dążyć i je osiągać, a nie porzucać w pół drogi, dlatego cieszę się, że transfer do VfL Wolfsburg umożliwił mi dokończenie walki z Kolejorzem o nasze cele – mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. Chcę odejść z ekstraklasy, z mojego klubu, jako mistrz Polski i zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby tak się stało – zdradził Kamiński.

Obecna kampania w wykonaniu Wilków pozostawia wiele do życzenia. Zespół zajmuje 14. miejsce w niemieckiej ekstraklasie i celem na wiosnę będzie walka o awans do górnej części tabeli. Z kolei w wcześniej w Wolfsburgu grało już kilka Polaków. W przeszłości zielone barwy reprezentowali m.in. Jakub Błaszczykowski, Jacek Krzynówek czy Mateusz Klich.

Natomiast Lech Poznań jest poważnym kandydatem do tytułu w PKO Ekstraklasie, dlatego kierownictwo klubu postanowiło dokończyć rundę wiosenną z Jakubem Kamińskim, który odgrywa kluczową rolę w układance Macieja Skorży.

Przeczytaj również: Termalica ogłosiła następcę Probierza

Komentarze