Jakub Kamiński doceniony w Europie

Jakub Kamiński
Jakub Kamiński Pressfocus

Jednym z najjaśniejszych punktów Lecha Poznań w tym sezonie jest Jakub Kamiński. Napastnik Kolejorza dobrymi występami zapracował sobie na transfer do Wolfsburga, jednak do końca sezonu pozostanie w Poznaniu. Jego wyczyny zostały docenione w rankingu InStat index, w którym 19-latek zajął pierwsze miejsce wśród najlepszych napastników U20, nie licząc top 5 lig Europy.

  • Jakub Kamiński rozgrywa bardzo dobry sezon w Lechu Poznań
  • Napastnik został zimą kupiony przez Wolfsburg
  • Polak w rankingu InStat index został wyróźniony

Kamiński na fali wznoszącej

Platforma InStat Index pod uwagę bierze wiele parametrów takich jak wygrane pojedynki, liczba strat, odzyskane piłki itp. Wyniki nie zawsze są wiarygodne i miarodajne, jednak z systemu korzysta wiele europejskich klubów, opierając między innymi właśnie na nim swój skauting. W szczególności często wykorzystują go polskie kluby przy okazji transferów piłkarzy zza granicy. 

Piłkarz Lecha Poznań w tym sezonie strzelił sześć goli i zanotował cztery asysty, co jest najlepszym wynikiem w jego dotychczasowej karierze. Jego postawa na boisku nie uszła uwadze europejskich klubów, z których najszybszy w wyścigu po podpis Polaka okazał się Wolfsburg. Włodarze klubu zdecydowali się jednak do końca sezonu pozostawić Kamińskiego w poznańskim zespole. 

Utalentowany napastnik w ostatnim czasie został doceniony w rankingu InStat index dla najlepszych napastników U20 w Europie. Do tego notowania nie byli brani pod uwagę gracze z najsilniejszych pięciu lig europejskich. Ekstraklasa znajduje się jednak w rankingu europejskich rozgrywek tak daleko, że wyczyn Kamińskiego zasługuje na docenienie. 

Czytaj też: Legia zagra z Zagłębiem bez dwóch ważnych piłkarzy

Komentarze