Jakub Błaszczykowski szykuje się do powrotu na boisko

Jakub Błaszczykowski
Jakub Błaszczykowski fot. PressFocus

Jakub Błaszczykowski jest już coraz bliżej powrotu na boisko. Radosław Sobolewski zdradził, że powinien on pomóc Wiśle Kraków na początku rundy wiosennej.

  • Jakub Błaszczykowski po raz ostatni pojawił się na boisku na początku poprzedniego sezonu
  • Od tego czasu trwała rehabilitacja skrzydłowego po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie
  • Radosław Sobolewski przekonuje, że będzie on dostępny w rundzie wiosennej

Rehabilitacja Błaszczykowskiego dobiega końca

Ostatni mecz w barwach Wisły Kraków Jakub Błaszczykowski rozegrał w 2021 roku, gdy ta występowała jeszcze na poziomie Ekstraklasy. Od końca sierpnia trwa żmudna i uciążliwa rehabilitacja po zerwaniu więzadeł krzyżowych w kolanie, lecz 36-latek nie zamierza kończyć piłkarskiej kariery. Już kilkukrotnie zapowiadał chęć powrotu na boisko i pomoc “Białej Gwieździe” w walce o Ekstraklasę.

Krakowscy kibice nie mieli pewności, czy ujrzą swoją legendę na murawie jeszcze w tym sezonie. Rąbka tajemnicy zdecydował się uchylić Radosław Sobolewski, który przyznał, że rehabilitacja Błaszczykowskiego dobiega końca. Powinien on być zdolny do gry już na początku rundy wiosennej. Podobnie sprawa ma się w przypadku kontuzjowanych Alana Urygi oraz Zdenka Ondraszka.

Otrzymuję sygnały, że na początku rundy wiosennej tego sezonu Jakub Błaszczykowski, Zdeněk Ondrášek oraz Alan Uryga będą zdolni do gry – mówi Sobolewski, zaznaczając, że to optymistyczna diagnoza.

Po obiecującym początku sezonu Wisła Kraków wpadła w dołek, który przyczynił się do zmiany szkoleniowca. Na ten moment zajmuje dziewiątą lokatę w tabeli i traci dwa punkty do miejsca barażowego.

Zobacz również: Sobolewski nie chce odejścia gwiazdy z Wisły. “Zrobię wszystko, żeby został”

Komentarze