Jagiellonia zwolniła trenera!

Iwajło Petew
Iwajło Petew fot. Jagiellonia Białystok

Zmiana na stanowisku trenera Jagiellonii Białystok. Klub z Podlasia zdecydował się na rozstanie z Iwajło Petewem. Umowa z 45-letnim szkoleniowcem została rozwiązana za porozumieniem stron.

Czytaj dalej…

Bułgarski szkoleniowiec pracował w Jagiellonii od początku 2020 roku. Od tamtej pory poprowadził drużynę w 17 spotkaniach. Bilans tych pojedynków to: sześć zwycięstw, pięć remisów i sześć porażek.

Cel nie został zrealizowany

Prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza przyznał, że postawiony przed trenerem cel nie został zrealizowany. To główny powód rozstania z Iwajło Petewem.

– W zatrudnieniu trenera Iwajło Petewa upatrywaliśmy szansę na uratowanie tego historycznego sezonu. Ostatecznie wynik osiągnięty w rozgrywkach 2019/2020 odbiega od oczekiwanego. Postanowiliśmy zatem skorygować kierunek dalszych działań, stąd decyzja o rozstaniu. Trenerowi chciałbym raz jeszcze podziękować za wysiłek włożony w pracę w naszym klubie – powiedział prezes klubu, cytowany przez oficjalną jego stronę.

Petew życzy Jagiellonii mistrzostwa

Bułgarski szkoleniowiec również zdaje sobie sprawę, że wyniki prowadzonej przez niego drużyny były poniżej oczekiwań. – Chciałbym podziękować wszystkim za wspólną pracę, która miała przynieść nam jak najlepsze rezultaty. Od pierwszego do ostatniego dnia mojego pobytu w Białymstoku mogłem liczyć na pomoc. Nie tak wyobrażałem sobie przebieg rundy wiosennej, ale takie jest życie, taka jest piłka – powiedział Petew.

– Całej Jagiellonii, władzom, trenerom, zawodnikom i kibicom życzę wszelkiej pomyślności i sukcesów. Szczególnie chciałbym podziękować za współpracę swoim piłkarzom, za to jak wróciliśmy do gry po kwarantannie. To nie była łatwa sytuacja dla nikogo z nas, ale kilkukrotnie pokazali wielką determinację i wolę walki. Zabrakło nam odrobiny szczęścia. W mojej ocenie jako cały klub zasługiwaliśmy na lepszy rezultat. Na zakończenie chcę jeszcze dodać, że mam nadzieję, iż Żółto-Czerwoni w końcu sięgną po upragnione mistrzostwo – dodał bułgarski szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Komentarze