Jagiellonia zabezpieczyła przyszłość obiecującego gracza

Jakub Lewicki
Jakub Lewicki PressFocus

Jagiellonia poinformowała, że nową umową z klubem związał się Jakub Lewicki. 17-latek uzbierał już kilka występów w Ekstraklasie.

  • Nową umowę z Jagiellonią popisał Jakub Lewicki
  • 17-latek dopiero od jesieni występuje w pierwszym zespole
  • Jego nowy kontrakt skomentował dyrektor sportowy białostoczan

Młody talent na dłużej w Jagiellonii

Sezon 2022/2023 nie jest udany dla Jagiellonii Białystok. Podopieczni Macieja Stolarczyka odpadli wcześnie z Pucharu Polski. Zostali oni wyeliminowani przez trzecioligową Lechię Zielona Góra. Z kolei w Ekstraklasie mają tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Maciejowi Stolarczykowi można zarzucić wiele rzeczy. Nie boi się on jednak stawiać na młodzież, czego przykładem jest Jakub Lewicki. 17-latek debiut w Ekstraklasie zaliczył na początku września tego roku, przeciwko Zagłębiu Lubin. Od tej pory ominął tylko jedno spotkanie. W lidze spędził na boisku 664 minuty. Lewicki zdobył nawet bramkę. Jego umiejętności docenił klub, który podpisał z piłkarzem nowy kontrakt. 17-latek ma zostać w Jagielloni do końca sezonu 2024/2025.

Kuba w rundzie jesiennej przebojem wdarł się do pierwszego zespołu Jagiellonii. Bardzo cieszy jego stały i szybki rozwój. Zawodnicy o takim profilu są bardzo poszukiwani na rynku piłkarskim. Mam nadzieję, że dalej będzie walczył o swoje i w niedalekiej przyszłości stanie się podstawowym zawodnikiem. Mówimy także o wychowanku, który chce kontynuować karierę w Jagiellonii – powiedział Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Jagielloni.

Czytaj także: Śląsk w trudnym położeniu. “Takie są aktualnie realia”

Komentarze