Jagiellonia z przełamaniem

Jesus Imaz
Jesus Imaz fot. Jagiellonia Białystok

Zwycięstwem gospodarzy zakończył się mecz w Białymstoku, w którym Jagiellonia podejmowała gości z Sosnowca. W pierwszej połowie dwa gole zdobyli zawodnicy z Podlasia, zaś w drugiej jednym trafieniem odpowiedziało Zagłębie. W 83. nmicnue rzut karny wykorzystał bowiem Sanogo.

Czytaj dalej…

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy już po niespełna dziewiętnastu minutach gry. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Jesus Imaz Balleste, który wykorzystał rzut karny, strzelając tuż obok prawego słupka.

Na tym Jagiellonia się jednak nie zatrzymała i po kwadransie dołożyła kolejne trafienie. Tym razem kibiców w Białymstoku uszczęśliwił Patryk Klimala, który głową zakończył świetną akcję, której autorem był Novikovas. Litwin w bardzo efektowny sposób ograł dwóch przeciwników, a następnie perfekcyjnie wrzucił piłkę w pole karne Zagłębia Sosnowiec.

Gościom udało się odpowiedzieć, ale było to dopiero pod koniec drugiej części gry. Wtedy to Vamara Sanogo wykorzystał rzut karny, zmniejszając tym samym rozmiary niedzielnej porażki. Warto wspomnieć, że Zagłębie miało wcześniej także jedenastkę, ale nie wykorzystał jej Szymon Pawłowski.

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Sosnowiec 2:1 (2:0)

1:0 Imaz 19′
2:0 Klimala 34′
2:1 Sanogo (k.) 83′

Żółte kartki:
Jagiellonia – Mitrovic 45′, Guilherme 51′, Romanczuk 78′, Kelemen 81′
Zagłebie – Pawłowski 22′, Toth 51′, Mygas 61′, Nowak 66′, Hrosso 90′

Jagiellonia: Kelemen – Guilherme, Mitrovic, Runje, Arsenic – Romanczuk, Adamec – Kostal (Bodvarsson 83′), Imaz (Poletanovic 90′), Novikovas – Klimala (Wójcicki 71′)

Zagłębie: Hrosso – Mygas, Toth, Cichocki, Mraz – Nowotka (Nowak 46′), Heinholth, Pawłowski, Udovicić – Sanogo, Gabedava (Nowak 42′)

Komentarze