Jagiellonia z Legią bez goli

Radosław Majecki
Radosław Majecki fot. Grzegorz Wajda

Ani jednej bramki nie obejrzeli kibice w jednym z najciekawiej zapowiadających się spotkań 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok zremisowała u siebie z Legią Warszawa.

Czytaj dalej…

W pierwszych dwóch kwadransach kibice oglądali wyrównane spotkanie. Obie jedenastki szukały swoich okazji do zdobycia gola, ale brakowało im dokładności w decydujących momentach. W efekcie na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy rezultat.

W 36. minucie Legia doznała jednak osłabienia, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Luis Rocha. Legia musiała tym samym się przeorganizować na grę w osłabieniu.

W końcówce pierwszej połowy Jagiellonia przejęła inicjatywę i kilka razy zagroziła bramce Legii. Jednak bez efektu bramkowego.

W drugiej połowie obraz nie uległ zmianie. Więcej z gry miała Jagiellonia, ale nie potrafiła tego udokumentować zdobyciem gola. Legia starała się odgryzać, ale także bez większego efektu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa 0:0

żółte kartki:
Jagiellonia – Guilherme, Romanczuk, Arsenić, Runje, Camara
Legia – Lewczuk, Rocha, Cafu

czerwona kartka:
Legia – Rocha (35′ – druga żółta kartka)

Jagiellonia: Węglarz – Guilherme, Arsenić, Runje, Wójcicki – Pospisil, Romanczuk, Imaz, Prikryl (57′ Camára) – Bida (83′ Kostal), Mudrinski (78′ Klimala)

Legia: Majecki – Stolarski, Lewczuk, Jędrzejczyk, Rocha – Martins, Antolić (43′ Wieteska), Cafu, Gwilia – Luquinhas (84. Nagy), Niezgoda (66′ Kante)

Komentarze