Jesus Imaz
Jesus Imaz fot. Jagiellonia Białystok

Jagiellonia wygrywa z Górnikiem

Drugie zwycięstwo w obecnym sezonie PKO Ekstraklasy odnieśli piłkarze Jagiellonii Białystok, którzy na własnym stadionie pokonali 3:1 Górnik Zabrze.

Jagiellonia na prowadzenie wyszła już w piątej minucie. Po dośrodkowaniu Guilherme z lewego skrzydła, do siatki uderzeniem głową trafił Ivan Runje. Górnik mógł wyrównać w 26. minucie, jednak świetnej sytuacji nie zdołał wykorzystać Wolsztyńśki, którego uderzenie wybronił Węglarz.

Tuż przed przerwą, w doliczonym czasie gry, gospodarze zdobyli drugiego gola. Na listę strzelców wpisał się Bida, który dobił obronione przez Chudyego uderzenie Runje.

W 58. minucie nadzieje zabrzanom na korzystny wynik przywrócił Wolsztyński, który szczęśliwie zdobył kontaktowego gola po płaskim dośrodkowaniu Janży z lewej strony boiska.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Jagiellonii. Po płaskim dograniu Klimali na środek pola karnego, do bramki pewnym uderzeniem trafił Imaz. Wynik 3:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 3:1 (2:0)