Jagiellonia wygrywa w Szczecinie

Maciej Makuszewski
Maciej Makuszewski fot. Grzegorz Wajda

W jednym z wtorkowych spotkań 25. kolejki PKO Ekstraklasy, Jagiellonia Białystok zanotowała przełamanie i pokonała 2:1 na wyjeździe Pogoń Szczecin.

W pierwszych dziesięciu minutach zdecydowanie groźniej było pod bramką Jagiellonii. Najpierw minimalnie niecelnie z okolic narożnika pola karnego uderzał Matynia, a kilka chwil później po strzale Hostikki jeden z piłkarzy Jagiellonii wybił piłkę z linii bramkowej. Kilkanaście minut później tuż obok słupka z dystansu strzelał Kozulj.

Tymczasem w 34. minucie na prowadzenie wyszła Jagiellonia. Bramkarza Pogoni precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego tuż przy słupku zaskoczył Makuszewski. Był to jedyny gol w pierwszej połowie. Tym samym goście schodzi na przerwę z dość niespodziewanym prowadzeniem.

Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla Pogoni, która w 54. minucie doprowadziła do wyrównania. Po płaskim dośrodkowaniu Listkowskiego z prawej strony boiska, mocnym strzałem pod poprzeczkę bramkarzowi szans nie dał Cibicki.

W kolejnych minutach obie drużyny miały swoje okazje, ale o losach rywalizacji zadecydowała sytuacja z 66. minuty. Wówczas wychodzącego na czystą pozycję Makuszewskiego tuż przed polem karnym sfaulował Triantafyllopoulos i został ukarany czerwoną kartką. Kilka chwil później Jagiellonia ponownie objęła prowadzenie. Po mocnym strzale Borysiuka z rzutu wolnego piłka po rękach Stipicy wylądowała w siatce.

Do końca spotkania, grająca w liczebnej przewadze Jagiellonia starała się kontrolować wydarzenia na boisku i robiła to całkiem skutecznie. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty trafiły na konto gości.

Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok 1:2 (0:1)

0:1 Makuszewski 34′
1:1 Cibicki 54′
1:2 Borysiuk 69′