Jagiellonia wygrywa na inaugurację sezonu

Jesus Imaz
Jesus Imaz fot. Jagiellonia Białystok

Pierwsze trzy punkty w sezonie 2019/2020 powędrowały do Jagiellonii Białystok. Ekipa z Podlasia okazała się bowiem lepsza od gdyńskiej Arki i pokonała drużynę z Trójmiasta w meczu inauguracyjnym.

Czytaj dalej…

Pierwszego gola w tym meczu zobaczyliśmy już po niespełna sześciu minutach gry. Wtedy to na listę strzelców wpisał się Bartosz Bida, który świetnie wykorzystał dośrodkowanie od Jesusa Imaza i bez większych problemów skierował piłkę do siatki gospodarzy.

W 18. minucie było już zero do dwóch. Tym razem strzelcem gola został Jesus Balleste Imaz, który był najlepszym zawodnikiem Jagiellonii na boisku i z odległości około 11 metrów pokonał bramkarza gdyńskiej Arki.

Jednostronny obraz gry odmienił się na szczęście po zmianie. Wtedy do ataku ruszyli zawodnicy gospodarzy, a bliski wpisania się na listę strzelców był Kamil Antonik. Zawodnik uderzył jednak minimalnie niecelnie i futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Ostatecznie tablica wyników zatrzymała się na rezultacie zero do trzech. Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry do siatki trafił jeszcze Taras Romanczuk, który pięknym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok 0:3 (0:2)

0:1 Bida 6′
0:2 Imaz 18′
0:3 Romanczuk 80′

Żółte kartki:
Arka – Marciniak 88′
Jagiellonia – Arsenic 88′

Arka Gdynia: Steinbors – Marciniak, Helstrup, Danch, Zbozień – Deja, Busuladzić (Siemaszko 80′) – Jankowski, Cvijanovic (Nalepa 46′), Antonik – Kolev (Młyński 46′)

Jagiellonia Białystok: Węglarz – Wójcicki, Mitrović, Arsenić, Guilherme – Pospisil, Romanczuk – Prikryl, Imaz (Poletanović 77′), Bida – Mudriński (Kostal 60′)

Komentarze