Jagiellonia – Wisła: Gula ujawnił plan na mecz z Jagiellonią

Adrian Gula
Adrian Gula fot. PressFocus

Wisła Kraków w sobotnie popołudnie zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonia Białystok w spotkaniu 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Przed tym starciem szkoleniowiec Białej Gwiazdy między innymi zakomunikował, że wyłączeni z gry w tym boju są: Jakub Błaszczykowski, Alan Uryga oraz Gieorgij Żukow.

  • Wisła Kraków w meczu 15. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzy się z Jagiellonią
  • Biała Gwiazda do potyczki z Żółto-czerwonymi podejdzie w dobrych nastrojach po ostatnich zwycięstwach
  • Przed wyjazdem do Białegostoku na konferencji prasowej z dziennikarzami spotkał się szkoleniowiec 13-krotnych mistrzów Polski

Wisła z konkretnymi założeniami na bój z Jagiellonią

Wisła Kraków do potyczki z zespołem Ireneusza Mamrota podejdzie po wygranych derbach z Cracovią (1:0). Jednocześnie ekipa z Reymonta ma nadzieję na trzecie z rzędu zwycięstwo, licząc wszystkie rozgrywki.

– Mamy już za sobą jakieś doświadczenie, że po dobrym meczu drużyna jest bardzo szybko zadowolona. Oczekujemy zmiany i taka już była w Pucharze Polski, gdy zespół fajnie reagował. Byliśmy razem i to jest droga, którą chcemy kontynuować – mówił Adrian Gula cytowany przez oficjalną stronę internetową Wisły Kraków.

– W przerwie pracowaliśmy nie tylko nad przygotowaniem fizycznym, ale także nad budowaniem dobrych, systematycznych nawyków w grze. Dlatego cieszymy się, że za nami ciekawy sparing – chłopcy bardzo dobrze popracowali nad tą kwestią – uzupełnił opiekun Białej Gwiazdy.

Wiślacy mają na bój z Jagiellonią nie tylko cel, aby wygrać, ale także wyróżnić się szczelną defensywę. W tej kwestii Gula także wyraził kilka zdań. – Bardzo ważna jest równowaga. Derby i mecz z Górnikiem to były dla nas specjalne spotkania – z Górnikiem brakowało nam pięciu zawodników i zmieniliśmy trochę ustawienie, a na Cracovię już byliśmy przygotowani w naszym ustawieniu i z naszymi zasadami, ale to derby i dlatego ważne jest, by zachowywać równowagę z tyłu – stwierdził trener wiślaków.

– Wierzę, że ta pewność siebie po derbach i w Pucharze Polski, która była nam bardzo potrzebna otworzy nam możliwości w ofensywie, bo zawsze chcemy być drużyną, która dominuje, gra aktywnie i ma odwagę w ofensywie przy jednoczesnym zachowaniu równowagi w tyłach – zakończył Gula.

Spotkanie Jagiellonia – Wisła zacznie się o 15:00. Biała Gwiazda powalczy w tym spotkaniu o szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie.

Czytaj więcej: Skóraś podsumował udane zgrupowanie reprezentacji Polski U-21

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze