Jagiellonia tylko remisuje z Górnikiem

Igor Angulo
Igor Angulo fot. ASInfo

Kolejny mecz bez wygranej zanotowała Jagiellonia Białystok, która w sobotni wieczór tylko zremisowała u siebie 2:2 z Górnikiem Zabrze. Goście jeden punkt uratowali w samej końcówce.

Jagiellonia objęła prowadzenie w 23. minucie wykorzystując rzut karny. Jedenastka została podyktowana za faul na Arseniciu przed samą bramką. Do siatki z “wapna” pewnie trafił Guilherme.

Górnik bardzo szybko odpowiedział, bowiem już dwie minuty później było 1:1. Po świetnej zespołowej akcji, Mystakidis zagrał piętą w tempo do wbiegającego w pole karne Żurkowskiego, który mocnym uderzeniem z lewej strony zaskoczył Sandomierskiego. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

W 57. minucie gospodarze po raz drugi w tym meczu wyszli na prowadzenie. Tym razem do zabrzańskiej bramki trafił Novikovas. Tym samym Jagiellonia udokumentowała swoją przewagę w tym spotkaniu.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną gospodarzy, w 89. minucie do wyrównania doprowadził zupełnie niepilnowany w polu karnym Angulo, który precyzyjnym strzałem głową wykorzystał dobre dośrodkowanie Matrasa.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze 2:2 (1:1)

1:0 Guilherme (k.) 23′
1:1 Żurkowski 25′
2:1 Novikovas 57′
2:2 Angulo 89′